Przeczytaj w weekend

HBO nakręci miniserial o katastrofie w Czarnobylu

Pięcioodcinkowy miniserial pt. Chernobyl opowie historię jednej z największych katastrof w dziejach ludzkości oraz o tych, którzy poświęcili się, aby uchronić Europę przez zagrożeniem.

Pięcioodcinkowy miniserial pt. Chernobyl opowie historię jednej z największych katastrof w dziejach ludzkości oraz o tych, którzy poświęcili się, aby uchronić Europę przez zagrożeniem.

Karolina Szendera

Karolina Szendera

Zdjęcia do nowej produkcji HBO rozpoczną się następnej wiosny na Litwie. Serial skupi się na wybuchu w elektrowni jądrowej w ukraińskim Czarnobylu, do którego doszło 26 kwietnia 1986 roku. Chernobyl to opowieść o kłamstwach i tchórzostwie, o odwadze i przekonaniach, o ludzkich niepowodzeniach i szlachetności.

Czytaj także: Thor: Ragnarok – jest mnóstwo scen, które nie znajdą się w kinowej wersji filmu

Jared Harris (The Crown, The Man from U.N.C.L.E) zagra Valerego Legasowa, sowieckiego naukowca wybranego przez Kreml do zbadania wypadku. Autorem scenariusza jest Craig Mazin (The Huntsman: Winter's War), a reżyserem Johan Renck (Breaking Bad, The Walking Dead). Serial wyprodukują Caroline Strauss, Jane Featherstone i Craig Mazin. To będzie pierwsza koprodukcja HBO oraz Sky Television.

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: Warner Bros. Entertainment

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV