Przeczytaj w weekend

Hiob. Komedia sprawiedliwości: nowe wydanie klasyki SF w sprzedaży

Hiob. Komedia sprawiedliwości to nowa książka w ramach serii Wehikuł czasu. Przeczytajcie o szczegółach dzisiejszej premiery.

Hiob. Komedia sprawiedliwości to nowa książka w ramach serii Wehikuł czasu. Przeczytajcie o szczegółach dzisiejszej premiery.

Dom Wydawniczy Rebis od kilku miesięcy wydaje serię klasyki science fiction zatytułowaną Wehikuł czasu. Do tej pory ukazały się w niej Kwiaty dla Algernona Daniela Keyesa, Aleja potępienia Rogera Zelaznego i Koniec dzieciństwa Arthura C. Clarke'a. 

Nową powieścią w ramach serii jest Hiob. Komedia sprawiedliwości. Książka autorstwa Roberta A. Heinleina przedstawia historię tułacza przez równoległe rzeczywistości. Jednocześnie bohatera nawiedza wizja zbliżającego się końca świata. 

Poniżej możecie przeczytać opis, a także obejrzeć okładkę Hioba:

Hiob. Komedia sprawiedliwościŹródło: Rebis

Dla Alexa Hergensheimera nierozważny zakład na Polinezji staje się początkiem serii zmian. Gdy odzyskuje przytomność jego świat nie jest już taki sam, a on nie nazywa się bynajmniej Hergensheimer. Dla zdezorientowanego Amerykanina oparciem jest jedynie stewardesa Margrethe, lecz przemiany rzeczywistości gwałtownie przyspieszają, a sytuacja zakochanych tylko się pogarsza. Przekonany, że wielkimi krokami zbliżają się Armagedon i dzień sądu ostatecznego, Alex robi wszystko, by Margrethe znalazła się w stanie łaski. Bo bez niej niebo nie będzie dla niego rajem.

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV