Repertuar kin Nowość Program TV

HTC zaprezentuje na targach CES nowy sprzęt VR

Minęło już kilka lat od czasu oficjalnej premiery pierwszych gogli VR nowej generacji, a technologia ta wciąż jest w fazie rozwojowej. HTC chce przyspieszyć rozwój tej branży.

Można wymienić wiele powodów, przez które granie w wirtualnej rzeczywistości nie stało się powszechną, ogólnodostępną rozrywką. Winę można zrzucić na wysoką cenę sprzętu, małą liczbę ciekawych produkcji czy w końcu niewygodne gogle. Inżynierowie HTC jednak nie poddają się i planują zaprezentować światu nowe urządzenia z branży VR podczas nadchodzących targów CES w Las Vegas.

Firma zdradziła na swoim Twitterze, że już za kilka dni zaprezentuje nowe urządzenie, jednak nie poinformowała, czym dokładnie będzie. W zeszłym roku podczas targów pokazano gogle w wersji Vive Pro, znacząco poprawiające jakość doświadczeń odtwarzanych w wirtualnej rzeczywistości. Czy w tym roku firma uraczy nas równie istotną premierą?

Na razie HTC nie chce zdradzić szczegółów dotyczących nowych urządzeń. Zapewnia jedynie, że przyjechała na targi ze skrzyniami wypełnionymi sprzętem. Dziennikarze serwisu Road to VR zwrócili jednak uwagę na dość ciekawy element występujący na zdjęciu. Otóż wszystkie trzy wielkie skrzynie przyozdobiono logo oraz nazwą produktów oferowanych przez HTC. Na jednej napisano Vive, na drugiej Viveport, a trzeci napis zamazano. I to w tej trzeciej skrzyni najprawdopodobniej skrywa się CES-owa niespodzianka.

Serwis przypomina, że pod koniec minionego roku korporacja zastrzegła w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej nazwę HTC Vive Cosmos. Z lakonicznego opisu tego produktu można wyczytać, że mamy tu do czynienia z urządzeniem zakładanym na głowę, służącym do symulowania komputerowej rzeczywistości. Tylko tyle i aż tyle. Dotychczas nie pojawiły się wiarygodne przecieki na temat tego, czym tak naprawdę może być Vive Cosmos.

-
-

Na szczęście targi CES rozpoczną się w przyszły tygodniu. Już za kilka dni dowiemy się, co przygotowali dla nas inżynierowie HTC.

Źródło: roadtovr.com / Zdjęcie: HTC, Twitter

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.