Repertuar kin Nowość Program TV

HTC zaprezentuje na targach CES nowy sprzęt VR

Minęło już kilka lat od czasu oficjalnej premiery pierwszych gogli VR nowej generacji, a technologia ta wciąż jest w fazie rozwojowej. HTC chce przyspieszyć rozwój tej branży.

Można wymienić wiele powodów, przez które granie w wirtualnej rzeczywistości nie stało się powszechną, ogólnodostępną rozrywką. Winę można zrzucić na wysoką cenę sprzętu, małą liczbę ciekawych produkcji czy w końcu niewygodne gogle. Inżynierowie HTC jednak nie poddają się i planują zaprezentować światu nowe urządzenia z branży VR podczas nadchodzących targów CES w Las Vegas.

Firma zdradziła na swoim Twitterze, że już za kilka dni zaprezentuje nowe urządzenie, jednak nie poinformowała, czym dokładnie będzie. W zeszłym roku podczas targów pokazano gogle w wersji Vive Pro, znacząco poprawiające jakość doświadczeń odtwarzanych w wirtualnej rzeczywistości. Czy w tym roku firma uraczy nas równie istotną premierą?

Na razie HTC nie chce zdradzić szczegółów dotyczących nowych urządzeń. Zapewnia jedynie, że przyjechała na targi ze skrzyniami wypełnionymi sprzętem. Dziennikarze serwisu Road to VR zwrócili jednak uwagę na dość ciekawy element występujący na zdjęciu. Otóż wszystkie trzy wielkie skrzynie przyozdobiono logo oraz nazwą produktów oferowanych przez HTC. Na jednej napisano Vive, na drugiej Viveport, a trzeci napis zamazano. I to w tej trzeciej skrzyni najprawdopodobniej skrywa się CES-owa niespodzianka.

Serwis przypomina, że pod koniec minionego roku korporacja zastrzegła w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej nazwę HTC Vive Cosmos. Z lakonicznego opisu tego produktu można wyczytać, że mamy tu do czynienia z urządzeniem zakładanym na głowę, służącym do symulowania komputerowej rzeczywistości. Tylko tyle i aż tyle. Dotychczas nie pojawiły się wiarygodne przecieki na temat tego, czym tak naprawdę może być Vive Cosmos.

-
-

Na szczęście targi CES rozpoczną się w przyszły tygodniu. Już za kilka dni dowiemy się, co przygotowali dla nas inżynierowie HTC.

Źródło: roadtovr.com / Zdjęcie: HTC, Twitter

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe zdjęcie superbohaterki…

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin w marcu tego roku, a w sieci pojawiają się…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny luty. Nowe seriale i filmy na luty 2019 to…

spoilery
-

Arrow: sezon 7, odcinek 10 –…

Po miesięcznej przerwie nasza ulubiona Strzała wróciła na ekrany. Właściwie można powiedzieć, że dwie, ponieważ…

Ocena recenzenta:
3
Adam Siennica
-

Wybrano najbardziej pożądane seriale na świecie.…

Przyznano nagrody dla najbardziej pożądanych seriali na świecie, czyli takich, na których kolejne odcinki widzowie…

Paweł Krzystyniak
-

Czy Fallout 76 przejdzie na free…

Bethesda postanowiła skomentować plotki o tym, że Fallout 76 może przejść na model free to…

Adam Siennica
-

Star Wars Celebration 2019 – oficjalny…

Rusza promocja Star Wars Celebration 2019, czyli imprezy organizowanej przez Lucasfilm dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Co o tym sądzisz?