Huawei otwiera Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego

W Brukseli otwarto Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego firmy Huawei. Zadaniem placówki będzie stworzenie platformy komunikacyjnej umożliwiającej wypracowanie nowoczesnych narzędzi bezpieczeństwa.

W Brukseli otwarto Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego firmy Huawei. Zadaniem placówki będzie stworzenie platformy komunikacyjnej umożliwiającej wypracowanie nowoczesnych narzędzi bezpieczeństwa.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  Huawei 

Przedstawiciele Huawe zauważyli, że żyjemy w dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych, usług chmurowych oraz sztucznej inteligencji. Zauważają, że rozwiązania te tak głęboko wgryzły się w społeczeństwa Zachodu, że należałoby stworzyć odpowiednie narzędzia oraz procedury, które pozwolą zadbać o nasze cybernetyczne bezpieczeństwo. Odpowiedzią na wyzwania, z jakimi w najbliższych latach będzie zmagać się branża technologiczna, ma być Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego w Brukseli.

W ramach funkcjonowania ośrodka jednostki rządowe, stowarzyszenia, organizacje oraz eksperci z branży technologicznej otrzymają ujednoliconą platformę do współpracy nad narzędziami z zakresu bezpieczeństwa.

Zaufanie do bezpieczeństwa cybernetycznego jest głównym wyzwaniem, przed którym stoi świat w erze cyfrowej. Zaufanie musi opierać się na faktach, fakty muszą być weryfikowalne, a weryfikacja musi opierać się na wspólnych standardach. Uważamy, że jest to skuteczny model budowania zaufania w erze cyfrowej – powiedział Ken Hu, Deputy Chairman Huawei.

Funkcjonowanie centrum będzie oparte na trzech filarach organizacyjnych. Przede wszystkim ma służyć prezentacji rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa technologii 5G, Internetu Rzeczy i chmury danych. Po drugie będzie platformą do nawiązywania współpracy pomiędzy Huawei i partnerami biznesowymi. I wreszcie ma stać się platformą testową umożliwiającą weryfikację bezpieczeństwa produktów oraz usług świadczonych dla klientów Huawei.

W pełni rozumiemy obawy dotyczące bezpieczeństwa cybernetycznego, które ludzie odczuwają w obecnym cyfrowym świecie. Wierzę, że rozwiązywanie tego problemu należy rozpocząć się od wzajemnego zrozumienia i właśnie w tym celu stworzyliśmy centrum przejrzystości. Z radością zapraszamy przedstawicieli organów regulacyjnych, organizacje standaryzacyjne i klientów do pełnego wykorzystywania tej platformy do jeszcze ściślejszej współpracy w obszarze norm bezpieczeństwa, mechanizmów weryfikacji i innowacyjnych technologii bezpieczeństwa. Razem możemy poprawić bezpieczeństwo w całym łańcuchu wartości i pomóc w budowaniu zaufania poprzez weryfikację – powiedział Ken Hu.

Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego będzie otwarte dla klientów oraz niezależnych organizacji testujących. Powstaną w nim dedykowane środowiska testowe, które pozwolą przeprowadzać rzetelne testy bezpieczeństwa produktów oferowanych przez Huawei.

Źródło: Informacja prasowa

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV