Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Huawei otwiera Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego

W Brukseli otwarto Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego firmy Huawei. Zadaniem placówki będzie stworzenie platformy komunikacyjnej umożliwiającej wypracowanie nowoczesnych narzędzi bezpieczeństwa.

Przedstawiciele Huawe zauważyli, że żyjemy w dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych, usług chmurowych oraz sztucznej inteligencji. Zauważają, że rozwiązania te tak głęboko wgryzły się w społeczeństwa Zachodu, że należałoby stworzyć odpowiednie narzędzia oraz procedury, które pozwolą zadbać o nasze cybernetyczne bezpieczeństwo. Odpowiedzią na wyzwania, z jakimi w najbliższych latach będzie zmagać się branża technologiczna, ma być Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego w Brukseli.

W ramach funkcjonowania ośrodka jednostki rządowe, stowarzyszenia, organizacje oraz eksperci z branży technologicznej otrzymają ujednoliconą platformę do współpracy nad narzędziami z zakresu bezpieczeństwa.

Zaufanie do bezpieczeństwa cybernetycznego jest głównym wyzwaniem, przed którym stoi świat w erze cyfrowej. Zaufanie musi opierać się na faktach, fakty muszą być weryfikowalne, a weryfikacja musi opierać się na wspólnych standardach. Uważamy, że jest to skuteczny model budowania zaufania w erze cyfrowej – powiedział Ken Hu, Deputy Chairman Huawei.

Funkcjonowanie centrum będzie oparte na trzech filarach organizacyjnych. Przede wszystkim ma służyć prezentacji rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa technologii 5G, Internetu Rzeczy i chmury danych. Po drugie będzie platformą do nawiązywania współpracy pomiędzy Huawei i partnerami biznesowymi. I wreszcie ma stać się platformą testową umożliwiającą weryfikację bezpieczeństwa produktów oraz usług świadczonych dla klientów Huawei.

W pełni rozumiemy obawy dotyczące bezpieczeństwa cybernetycznego, które ludzie odczuwają w obecnym cyfrowym świecie. Wierzę, że rozwiązywanie tego problemu należy rozpocząć się od wzajemnego zrozumienia i właśnie w tym celu stworzyliśmy centrum przejrzystości. Z radością zapraszamy przedstawicieli organów regulacyjnych, organizacje standaryzacyjne i klientów do pełnego wykorzystywania tej platformy do jeszcze ściślejszej współpracy w obszarze norm bezpieczeństwa, mechanizmów weryfikacji i innowacyjnych technologii bezpieczeństwa. Razem możemy poprawić bezpieczeństwo w całym łańcuchu wartości i pomóc w budowaniu zaufania poprzez weryfikację – powiedział Ken Hu.

Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego będzie otwarte dla klientów oraz niezależnych organizacji testujących. Powstaną w nim dedykowane środowiska testowe, które pozwolą przeprowadzać rzetelne testy bezpieczeństwa produktów oferowanych przez Huawei.

Źródło: Informacja prasowa
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – pokochaliście Skrulli z…

W MCU nastał nie tylko czas Kapitan Marvel, ale i Skrulli. Nowo wprowadzona rasa podbiła…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – wyciekły kolejne…

Kolejne materiały promujące film Avengers: Koniec gry trafiły do sieci. Przedstawiają one tytułowych bohaterów i…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – oficjalny opis…

Avengers: Koniec gry to wielka kulminacja, na którą czekają fani MCU. Opis fabuły został opublikowany…

Michalina Reda
-

Star Trek: Discovery – co dalej…

Star Trek: Discovery jest w trakcie emisji 2. sezonu, a przed nami premiera 10. odcinka.…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcia z filmu.…

Premiera nowego filmu Hellboy już za pasem, a w sieci pojawiają się kolejne materiały promocyjne.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.