Indiana Jones 5 - Steven Spielberg nie wyreżyseruje filmu! Kto go zastąpi?

Do sieci trafiła zaskakująca informacja o filmie Indiana Jones 5. Steven Spielberg, reżyser każdej poprzedniej odsłony serii jednak nie stanie za kamerą!

Do sieci trafiła zaskakująca informacja o filmie Indiana Jones 5. Steven Spielberg, reżyser każdej poprzedniej odsłony serii jednak nie stanie za kamerą!

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  indiana jones 5 

Jak donoszą Deadline.com, The Hollywood Reporter oraz Variety.com, po raz pierwszy w historii serii Steven Spielberg nie stanie za kamerą nowej odsłony. Portale powołują się na swoje niezależnie źródła, a z uwagi na ich renomę nie traktujemy tego jako plotki. Kto zatem wyreżyseruje Indiana Jones 5?

Według ich informacji decyzję podjął sam Steven Spielberg, który uznał, że nadszedł czas przekazać serię młodszemu pokoleniu, by historia nabrała ich perspektywy. Prowadzone są rozmowy z Jamesem Mangoldem, reżyserem oscarowego Le Mans '66 oraz Logan: Wolverine, by zastąpił żywą legendę kina na tym stanowisku. Czy przygody Indiany Jones w reżyserii Mangolda mogą się udać?

Sam Steven Spielberg pozostanie producentem filmu, który nie będzie jedynie dawać swojego nazwiska. Ma pełnić aktywną rolę na każdym etapie realizacji. 

Harrison Ford pozostaje związany z projektem jako aktor w głównej roli. Nie wiadomo, czy data premiery filmu Indiana Jones 5 ulegnie zmianie. Na obecną chwilę jest ona ustalona na 9 lipca 2021 roku.

Przypomnijmy, że Lucasfilm ogłosił Indianę Jonesa 5 w marcu 2016 roku. Od tego czasu wciąż pracowano nad historią i scenariuszem, ale wciąż nie udawało się zrobić tego tak dobrze, by wejść na plan. Obecnym scenarzystą jest Jon Kasdan (syn Lawrence'a Kasdana, scenarzysty Poszukiwaczy zaginionej Arki).

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV