Irlandczyk - czy film trafi do kin? Nowe informacje

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące kinowej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych filmu Irlandczyk.

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące kinowej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych filmu Irlandczyk.

Norbert Zaskórski
Norbert Zaskórski

Irlandczyk to najnowszy film gangsterski w reżyserii Martina Scorsese. Projekt powstał dla Netflixa, który przeznaczył na produkcję ogromny budżet w wysokości 160 mln dolarów. Kwota ta pokryła między innymi innowacyjną technikę komputerową polegającą na odmładzaniu aktorów. Jak wiadomo już od jakiegoś czasu streamingowy gigant chciałby, aby film zadebiutował również na ekranach kin przed jego premierą na platformie. Według najnowszego raportu New York Times Netflix prowadzi rozmowy z wielkimi sieciami kinowymi w USA, AMC Theaters i Cineplex na temat dystrybucji produkcji. Jednak rozmowy napotkały na pewien problem. Chodzi tutaj o to, że sieci kinowe nadal chcą egzekwować zasadę, mówiącą o zakazie dystrybucji filmu na nośnikach i usługach strumieniowych przed upływem 90 dni od premiery kinowej. Sieci multipleksów boją się, że jeśli zrobią wyjątek dla Netflixa, wówczas inne studia również będą chciały skracać ten umowny okres. Jak powiedział Adam Aron, dyrektor zarządzający AMC Theaters prowadzone są rozmowy z Netfliksem na temat kinowej dystrybucji ich filmów, jednak ich wynik nadal nie jest jasny.

Oto oficjalny opis fabuły Irlandczyka:

Oto saga o przestępczości zorganizowanej, opowiedziana z perspektywy weterana II wojny światowej, Franka Sheerana, który przez lata zajmował się wymuszeniami i zabójstwami na zlecenie najgroźniejszych przestępców XX wieku. Przedstawione w filmie wydarzenia obejmują okres kilku dekad, a wątek główny skupia się na jednej z największych, nierozwiązanych jak dotąd zagadek w historii USA — tajemniczego zaginięcia słynnego działacza związkowego, Jimmy’ego Hoffy. Film wprowadza widza za kulisy przestępczości zorganizowanej i ukazuje jej mechanizmy działania, osobiste porachunki oraz powiązania z polityką.

W obsadzie znajdują się Al Pacino, Robert De Niro, Joe Pesci, Anna Paquin, Harvey Keitel, Stephen Graham, Bobby Cannavale oraz Jessie Plemons.

Źródło: theplaylist.net/zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kevin Alejandro

Kevin Alejandro

ur. 1976, kończy 44 lat

Russell Crowe

Russell Crowe

ur. 1964, kończy 56 lat

Jackie Chan

Jackie Chan

ur. 1954, kończy 66 lat

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola

ur. 1939, kończy 81 lat

Clarke Peters

Clarke Peters

ur. 1952, kończy 68 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV