Irlandczyk - czy film trafi do kin? Nowe informacje

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące kinowej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych filmu Irlandczyk.

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące kinowej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych filmu Irlandczyk.

Irlandczyk to najnowszy film gangsterski w reżyserii Martina Scorsese. Projekt powstał dla Netflixa, który przeznaczył na produkcję ogromny budżet w wysokości 160 mln dolarów. Kwota ta pokryła między innymi innowacyjną technikę komputerową polegającą na odmładzaniu aktorów. Jak wiadomo już od jakiegoś czasu streamingowy gigant chciałby, aby film zadebiutował również na ekranach kin przed jego premierą na platformie. Według najnowszego raportu New York Times Netflix prowadzi rozmowy z wielkimi sieciami kinowymi w USA, AMC Theaters i Cineplex na temat dystrybucji produkcji. Jednak rozmowy napotkały na pewien problem. Chodzi tutaj o to, że sieci kinowe nadal chcą egzekwować zasadę, mówiącą o zakazie dystrybucji filmu na nośnikach i usługach strumieniowych przed upływem 90 dni od premiery kinowej. Sieci multipleksów boją się, że jeśli zrobią wyjątek dla Netflixa, wówczas inne studia również będą chciały skracać ten umowny okres. Jak powiedział Adam Aron, dyrektor zarządzający AMC Theaters prowadzone są rozmowy z Netfliksem na temat kinowej dystrybucji ich filmów, jednak ich wynik nadal nie jest jasny.

Oto oficjalny opis fabuły Irlandczyka:

Oto saga o przestępczości zorganizowanej, opowiedziana z perspektywy weterana II wojny światowej, Franka Sheerana, który przez lata zajmował się wymuszeniami i zabójstwami na zlecenie najgroźniejszych przestępców XX wieku. Przedstawione w filmie wydarzenia obejmują okres kilku dekad, a wątek główny skupia się na jednej z największych, nierozwiązanych jak dotąd zagadek w historii USA — tajemniczego zaginięcia słynnego działacza związkowego, Jimmy’ego Hoffy. Film wprowadza widza za kulisy przestępczości zorganizowanej i ukazuje jej mechanizmy działania, osobiste porachunki oraz powiązania z polityką.

W obsadzie znajdują się Al Pacino, Robert De Niro, Joe Pesci, Anna Paquin, Harvey Keitel, Stephen Graham, Bobby Cannavale oraz Jessie Plemons.

Źródło: theplaylist.net/zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Danielle Panabaker

Danielle Panabaker

ur. 1987, kończy 32 lat

Jeremy Irons

Jeremy Irons

ur. 1948, kończy 71 lat

Jimmy Fallon

Jimmy Fallon

ur. 1974, kończy 45 lat

Grazyna Szapolowska

Grazyna Szapolowska

ur. 1953, kończy 66 lat

Jóhann Jóhannsson

Jóhann Jóhannsson

ur. 1969, kończy 50 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV