Przeczytaj w weekend

Irlandczyk: De Niro odmłodzony przez technologię deepfake

Youtuber specjalizujący się w produkcji filmów przetworzonych za pośrednictwem technologii deepfake pokazał, jak komputer mógłby odmłodzić aktorów z Irlandczyka.

Youtuber specjalizujący się w produkcji filmów przetworzonych za pośrednictwem technologii deepfake pokazał, jak komputer mógłby odmłodzić aktorów z Irlandczyka.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  irlandczyk 

Podczas prac nad Irlandczykiem zespół Martina Scorsese opracował nowatorską metodę odmładzania aktorów. Zamiast sięgać po technologię performance capture czy daleko posunięte sztuczki makijażystów, zaprojektowano autorski system rejestrowania obrazu za pośrednictwem szeregu kamer, które ułatwiły przeprowadzenie precyzyjnego skanu twarzy artysty na potrzeby późniejszej obróbki graficznej. Ale nie wszystkim odbiorcom rezultaty prac ekspertów od efektów specjalnych przypadły do gustu. Choć grafikom udało się wygładzić skórę i niektóre zmarszczki na twarzach aktorów, w niektórych scenach artyści nie wyglądali zbyt przekonująco.

YouTuber iFake postanowił podejść do tego tematu z nieco innej strony. Sięgnął po darmową sztuczną inteligencję wyspecjalizowaną w tworzeniu deepfake'ów i przetworzył za jej pośrednictwem kilka scen z Irlandczyka. Efekty pracy algorytmu można prześledzić na poniższym materiale:

Autor zauważył, że spędził nad tym materiałem tylko 7 dni i nie dysponował zbyt obszerną bazą materiału źródłowego. Stwierdził, że gdyby do wyszkolenia sztucznej inteligencji zabrali się eksperci z Hollywood, którzy dysponują lepszymi nagraniami z młodym Robertem De Niro oraz resztą odmłodzonej ekipy, wyniki działania algorytmu mogłyby być jeszcze lepsze.

Którą wersję odmłodzonych artystów uważacie za ciekawszą? Tą opracowaną przez specjalistów dysponujących milionowym budżetem, czy wykonaną za pośrednictwem darmowego oprogramowania?

Źródło: Zdjęcie: YouTube, iFake

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV