Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Jakie produkcje były inspiracjami dla filmu o Hanie Solo? Twórcy o pomysłach i współpracy z Lucasem

Twórcy filmu o młodym Hanie Solo czerpali inspirację z wielu znanych produkcji. W nowym wywiadzie zdradzają również, że przed laty planowali ten film wraz z George'em Lucasem.

Nadchodzący film Han Solo: Gwiezdne wojny – historie skupi się na młodzieńczych latach znanego przemytnika. Scenariusz filmu napisali ojciec i syn, Lawrence i Jon Kasdan, którzy w jednym z nowych wywiadów zdradzają nieco więcej na temat produkcji. Jak się okazuje, na etapie tworzenia mieli w głowach szereg inspiracji z wielkiego ekranu, które pomogły im ustalić właściwy klimat historii. Oto filmy, które wspominają scenarzyści:

  • Wyspa skarbów (1950) – historia chłopca w świecie piratów odpowiada niejako relacji młodego Hana Solo z grupami zorganizowanych przestępców. Jak wspomina Jon Kasdan:

Chcieliśmy, aby był to film przygodowy. Taki, w którym chłopak spotyka na swojej drodze wiele postaci z wątpliwymi intencjami i w którym każdy, kogo pozna, wywrze jakiś wpływ na jego dorosłe życie.

  • Gorączka (1995) – sensacyjny film o profesjonalnych złodziejach i przestępcach był inspiracją dla gangsterskich motywów. Główni bohaterowie mają odpowiadać relacji, jaką prezentowali Val Kilmer i Robert DeNiro, którzy w filmie grali początkującego oraz doświadczonego kryminalistę. Zdaniem Lawrence’a Kasdana:

Nikomu nie można ufać, bo tu nikt nie jest godzien zaufania. Wyodrębniliśmy figurę młodego, inteligentnego i niewinnego jeszcze człowieka i zaczęliśmy zastanawiać się, jak zrobić z niego faceta, który wkracza do kantyny?

  • Bez przebaczenia (1992) – western Clinta Eastwooda z lat 90. Twórcy przyznają:

W tym filmie jest to uczucie pomiędzy dzieciakiem i Clintem. To rodzaj relacji, która szczególnie nas interesowała, choć oczywiście sam film jest znacznie poważniejszy i mroczniejszy niż nasz.

  • Big Lebowski (1998) –  Han niczym Dude, który porusza się po świecie noir nie do końca pojmując jego istotę, a Chewie jak jego ryczący towarzysz, Walter Sobchak. Zdaniem Jona:

Larry i ja jesteśmy fanami braci Coen i bardzo długo rozmawialiśmy o tej konkretnej relacji jak o referencji. Chcieliśmy stworzyć film kryminalny, gdzie bohaterowie wkraczają do przestępczego światka, który jest już ukształtowany, gdzie dzieją się już różne dramaty, a między ludźmi są określone relacje. Solo ma w sobie tę dziwność i zaskoczenie – tutaj ludzie wpadają w kłopoty przez potknięcia.

  • Gangster numer jeden – w filmie zagrał Paul Bettany, który wciela się także w postać gangstera w nadchodzącym Hanie Solo. Zdaniem twórców, jego obecna rola bardzo przypomina tę z filmu z lat 90.

-
-

Choć nad nadchodzącym filmem pracowali ojciec i syn, Lawrence Kasdan przyznaje, że lata temu planował film o Hanie Solo, jeszcze zanim Disney przejął Lucasfilm. W projekt był wówczas zaangażowany George Lucas. Po wielkiej transakcji pomysł został porzucony, a on sam zaangażował się do pracy nad scenariuszem filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Jak wspomina, był po tym odrobinę wypalony, stąd pomysł, by do współpracy zaprosić syna.

Kiedy skończyłem, byłem wypalony. I zapytałem ich: „No to co, dalej jesteśmy zainteresowani tym filmem o Hanie Solo”?. Oni [Lucasfilm] odparli, że tak, bardzo chcą, bym poświęcił się temu projektowi. Powiedziałem: „Mój syn, Jon, jest wielkim entuzjastą i ma pełno pomysłów jeśli chodzi o całą sagę. Wyreżyserował już dwa filmy, robił też inne rzeczy filmowe. Co wy na to, by mógł ze mną współpracować?”. Zgodzili się, umowę zawarto, i ja z Jonem pisaliśmy scenariusz przez trzy kolejne lata.

Film wejdzie na ekrany kin w maju bieżącego roku.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: Lucasfilm

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Marvel porządkuje linię czasową. Poznaj oficjalną…

Marvel w końcu zaprezentował oficjalną chronologię filmów wchodzących w skład MCU.

Piotr Piskozub
-

The Eternals – oto postacie, które…

Ogłoszenia castingowe do filmu The Eternals wyjawiają, których bohaterów zobaczymy w tej odsłonie MCU.

Piotr Piskozub
spoilery
-

Nowi złoczyńcy w Avengers 4? Książka…

Książka Thanos: Titan Consumed sugeruje, kto może być kolejnym złoczyńcą w filmie Avengers 4.

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead trochę zwalnia tempa, siejąc ziarna, które mają duży fabularny potencjał. 7. odcinek…

Ocena recenzenta:
6
Adam Siennica
-

Zwiastun Once Upon a Deadpool. Święta,…

Once Upon a Deadpool to nowa wersja Deadpoola 2 przemontowana na potrzeby niższej kategorii wiekowej.…

Piotr Piskozub
-

Czarna Pantera ma taki cosplay, że…

Wielką popularnością w sieci cieszy się wideo, w którym cosplayer przebrał się za tytułowego bohatera…

Co o tym sądzisz?

adblo
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]

 

adblo
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]