Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Jakie produkcje były inspiracjami dla filmu o Hanie Solo? Twórcy o pomysłach i współpracy z Lucasem

Twórcy filmu o młodym Hanie Solo czerpali inspirację z wielu znanych produkcji. W nowym wywiadzie zdradzają również, że przed laty planowali ten film wraz z George'em Lucasem.

Nadchodzący film Han Solo: Gwiezdne wojny – historie skupi się na młodzieńczych latach znanego przemytnika. Scenariusz filmu napisali ojciec i syn, Lawrence i Jon Kasdan, którzy w jednym z nowych wywiadów zdradzają nieco więcej na temat produkcji. Jak się okazuje, na etapie tworzenia mieli w głowach szereg inspiracji z wielkiego ekranu, które pomogły im ustalić właściwy klimat historii. Oto filmy, które wspominają scenarzyści:

  • Wyspa skarbów (1950) – historia chłopca w świecie piratów odpowiada niejako relacji młodego Hana Solo z grupami zorganizowanych przestępców. Jak wspomina Jon Kasdan:

Chcieliśmy, aby był to film przygodowy. Taki, w którym chłopak spotyka na swojej drodze wiele postaci z wątpliwymi intencjami i w którym każdy, kogo pozna, wywrze jakiś wpływ na jego dorosłe życie.

  • Gorączka (1995) – sensacyjny film o profesjonalnych złodziejach i przestępcach był inspiracją dla gangsterskich motywów. Główni bohaterowie mają odpowiadać relacji, jaką prezentowali Val Kilmer i Robert DeNiro, którzy w filmie grali początkującego oraz doświadczonego kryminalistę. Zdaniem Lawrence’a Kasdana:

Nikomu nie można ufać, bo tu nikt nie jest godzien zaufania. Wyodrębniliśmy figurę młodego, inteligentnego i niewinnego jeszcze człowieka i zaczęliśmy zastanawiać się, jak zrobić z niego faceta, który wkracza do kantyny?

  • Bez przebaczenia (1992) – western Clinta Eastwooda z lat 90. Twórcy przyznają:

W tym filmie jest to uczucie pomiędzy dzieciakiem i Clintem. To rodzaj relacji, która szczególnie nas interesowała, choć oczywiście sam film jest znacznie poważniejszy i mroczniejszy niż nasz.

  • Big Lebowski (1998) –  Han niczym Dude, który porusza się po świecie noir nie do końca pojmując jego istotę, a Chewie jak jego ryczący towarzysz, Walter Sobchak. Zdaniem Jona:

Larry i ja jesteśmy fanami braci Coen i bardzo długo rozmawialiśmy o tej konkretnej relacji jak o referencji. Chcieliśmy stworzyć film kryminalny, gdzie bohaterowie wkraczają do przestępczego światka, który jest już ukształtowany, gdzie dzieją się już różne dramaty, a między ludźmi są określone relacje. Solo ma w sobie tę dziwność i zaskoczenie – tutaj ludzie wpadają w kłopoty przez potknięcia.

  • Gangster numer jeden – w filmie zagrał Paul Bettany, który wciela się także w postać gangstera w nadchodzącym Hanie Solo. Zdaniem twórców, jego obecna rola bardzo przypomina tę z filmu z lat 90.

-
-

Choć nad nadchodzącym filmem pracowali ojciec i syn, Lawrence Kasdan przyznaje, że lata temu planował film o Hanie Solo, jeszcze zanim Disney przejął Lucasfilm. W projekt był wówczas zaangażowany George Lucas. Po wielkiej transakcji pomysł został porzucony, a on sam zaangażował się do pracy nad scenariuszem filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Jak wspomina, był po tym odrobinę wypalony, stąd pomysł, by do współpracy zaprosić syna.

Kiedy skończyłem, byłem wypalony. I zapytałem ich: „No to co, dalej jesteśmy zainteresowani tym filmem o Hanie Solo”?. Oni [Lucasfilm] odparli, że tak, bardzo chcą, bym poświęcił się temu projektowi. Powiedziałem: „Mój syn, Jon, jest wielkim entuzjastą i ma pełno pomysłów jeśli chodzi o całą sagę. Wyreżyserował już dwa filmy, robił też inne rzeczy filmowe. Co wy na to, by mógł ze mną współpracować?”. Zgodzili się, umowę zawarto, i ja z Jonem pisaliśmy scenariusz przez trzy kolejne lata.

Film wejdzie na ekrany kin w maju bieżącego roku.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: Lucasfilm

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Kobiety mafii 2 – recenzja filmu

Jak zapowiedział, tak zrobił. Patryk Vega wraca do nas z kolejną odsłoną opowieści o kobietach…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – [SPOILER] rozwiąże…

W sieci pojawiła się teoria związana z filmem Avengers: Koniec gry i MCU, która pokazuje,…

Adam Siennica
-

Pan Kleks i The Umbrella Academy.…

The Umbrella Academy to nowy serial Netflixa oparty na komiksach. Platforma wpadła na kapitalny pomysł,…

Adam Siennica
spoilery
-

Kapitan Marvel – sceny po napisach…

Kapitan Marvel miała już swoje pierwsze pokazy w Stanach Zjednoczonych. To z nich pochodzą informacje…

Adam Siennica
-

Wędrująca Ziemia trafi do Netflixa. Platforma…

Wędrująca Ziemia to drugi najbardziej dochodowy chiński film w historii ich kinematografii. Netflix kupił prawa…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcie z filmu.…

Hellboy wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym roku, a do sieci trafiają kolejne materiały…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]