Przeczytaj w weekend

Jej historia: Storytel przygotował niespodziankę na Dzień Kobiet

Jej historia to nowy serial audio platformy Storytel. Z okazji Dnia Kobiet przygotowano historie o słynnych i niezwykłych Polkach, które czytają równie nieoczywiste lektorki.

Jej historia to nowy serial audio platformy Storytel. Z okazji Dnia Kobiet przygotowano historie o słynnych i niezwykłych Polkach, które czytają równie nieoczywiste lektorki.

W swoim nowym projekcie zatytułowanym Jej historia Storytel Original przedstawia historie niezwykłych Polek. Będzie to seria inspirujących opowieści o interesujących kobietach, a każda z historii ma trwać około godziny.

Wszystkie odcinki będą publikowane w aplikacji Storytel w marcu i kwietniu. Pierwszy z nich, poświęcony Narcyzie Żmichowskiej, jest już dostępny.

Bohaterkami poszczególnych odcinków są:

  • Narcyza Żmichowska – powieściopisarka i prekursorka feminizmu w Polsce;
  • Izabela Czartoryska – mecenaska sztuki i założycielka pierwszego muzeum w Polsce;
  • Maria Kwaśniewska – medalistka olimpijska, brała czynny udział w ruchu oporu podczas II wojny światowej;
  • Zofia Kielan-Jaworowska – paleontolożka, odkrywczyni nowego gatunku dinozaurów;
  • Elżbieta Czyżewska – gwiazda filmowa lat 60.;
  • Zofia Stryjeńska – najsłynniejsza artystka polskiego międzywojnia;
  • Jadwiga Piłsudska – polska pilotka, córka Józefa Piłsudskiego.

W role lektorek w tym projekcie specjalnym Storytel wcieliły się znane i lubiane Polki, z różnych światów, zaangażowane w działania na rzecz praw kobiet i równości płci. Modelka Marta Dyks; dziennikarka i prezenterka telewizyjna Magda Mołek; Joanna Jędrzejczyk – utytułowana fighterka, była mistrzyni świata mieszanych sztuk walki organizacji UFC; Maria Sadowska – piosenkarka, a także scenarzystka i reżyserka filmowa; Aleksandra Domańska – aktorka młodego pokolenia; projektantka mody Gosia Baczyńska; i Marta Drożdż – redaktor naczelna polskiego wydania magazynu Elle.

Każda ambasadorka przed nagraniem swojego audiobooka przeszła profesjonalny trening pod okiem doświadczonego lektora, Macieja Jabłońskiego.

Źródło: Sorytel / fot. główna: Gosia Turczyńska

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV