Joker - Phoenix miał pomysł na scenę po napisach. Todd Phillips dziękuje za rekordy

Joker dominuje w kinach na całym świecie, a do sieci spływają kolejne ciekawostki na temat produkcji i pracy za kulisami. Jak się okazuje, Joaquin Phoenix miał pewien pomysł na scenę po napisach.

Joker dominuje w kinach na całym świecie, a do sieci spływają kolejne ciekawostki na temat produkcji i pracy za kulisami. Jak się okazuje, Joaquin Phoenix miał pewien pomysł na scenę po napisach.

Michalina Reda

Michalina Reda

Joker to film komiksowy Warner Bros. i DC, który przedstawia genezę jednego z największych złoczyńców i przeciwników Batmana. W tytułowej roli występuje Joaquin Phoenix, zaś za sterami produkcji stał Todd Phillips. Film gości na ekranach kin od minionego piątku i prowokuje niekończące się dyskusje w Internecie.

Zgodnie z nowymi ciekawostkami, Phoenix początkowo dyskutował z reżyserem nad możliwością zamieszczenia sceny po napisach końcowych - byłoby to spójne z kinem komiksowym, w którym takie praktyki są na porządku dziennym. Jak wspomina reżyser, aktor miał nawet konkretny pomysł - proponował, by wprowadzić w tym miejscu gagi i nieudane sceny zza kulis pojawiające się równolegle z napisami, tak, jak robiono to w starszych filmach. Phillips jednak nie był temu przychylny:

Ten pomysł na scenę po napisach wydał mi się niewłaściwy i chyba trochę za lekki... Nie zrobilibyśmy tego. Ale Joaquin uważał, że to byłoby zabawne.

Tymczasem sam Phoenix odniósł się do kwestii zakończenia filmu - jak wspomina, nakręcił aż siedem różnych wersji sceny, w której główny bohater idzie korytarzem. Nie opisuje, jak wyglądały, a przedstawiając swój punkt widzenia, dodaje tylko:

Ja widziałem tyle różnych wersji tego filmu... Nie odbieram go tak jak wy. Może to i lepiej? Sam nie wiem...

Joker zbiera znakomite wyniki w box office na całym świecie, co również nie umknęło uwadze reżysera. Phillips zamieścił już stosowne podziękowania dla wszystkich widzów na swoim koncie na Instagramie - zobaczcie jego wpis poniżej. Rzućcie także okiem na zabawną przeróbkę, w której śmiech Jokera zastąpiono... śmiechem Setha Rogena:

Źródło: comicbook.com, comicbookmovie.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV