Juliusz Machulski za kamerą kryminalnego serialu komediowego dla Canal+

Juliusz Machulski ponownie na planie. Tym razem będzie to serialowa produkcja realizowana dla Canal+.

Juliusz Machulski ponownie na planie. Tym razem będzie to serialowa produkcja realizowana dla Canal+.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Twórca wielu znakomitych polskich komedii, Juliusz Machulski rozpoczął pracę nad nowym serialem produkowanym przez Canal+. Nowy serial nosi tytuł Mały Zgon, który opisywany jest jako trzymająca w napięciu i pełna czarnego humoru komedia kryminalna. Wśród twórców prócz Machulskiego są także Piotr Domalewski i Jagna Janicka.

Tak o pracy nad serialem wypowiada się sam Machulski:

Kiedy CANAL+ zaprzyjaźniony i sprawdzony przez lata koproducent wielu filmów SF ZEBRA, zwrócił się do mnie z pomysłem stworzenia komediowego serialu kryminalnego - odpowiedź mogła być tylko jedna i w dodatku entuzjastyczna! Szybko, razem z Wojtkiem Danowskim – szefem produkcji ZEBRY, wyszukaliśmy obiecujących młodych filmowców Maćka, Piotrka i Filipa i zamówiliśmy u nich scenariusz wg oryginalnego pomysłu CANAL+. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. CANAL+ zaaprobował wszystkie nasze – nawet najbardziej zwariowane pomysły i zmobilizował nas do szybkiego rozpoczęcia produkcji. Jako namiętny widz seriali Breaking Bad, Fargo czy Ozark, marzyłem o tym by można było stworzyć coś podobnego w Polsce. Taka szansa nosi tytuł Mały Zgon i właśnie się pojawiła. Z przyjemnością opowiemy tę historię.

Mały Zgon opowie historie, w której skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur. Akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków.

Nie jest to pierwsza serialowa produkcja w karierze Juliusza Machulskiego. Wcześniej pracował już przy produkcji serialu Matki, żony i kochanki. Rozpoczęły się zdjęcia do jego nowego projektu. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: Materiały prasowe/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV