Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Nvidia zaprezentowała kartę RTX 2060

Na premierę tej karty czekało wielu pecetowych graczy. W końcu jest, podczas targów CES w Las Vegas firma Nvidia zaprezentowała następcę GTX-a 1060.

Można zachwycać się najszybszymi podzespołami komputerowymi na rynku, ale to nie one królują wśród graczy. Owszem, wyznaczają pewien ideał, do którego próbują dążyć twórcy gier, ale największy potencjał tkwi w urządzeniach ze średniej półki cenowej. Do niedawna to GTX 1060 była królową gamingowych kart graficznych, przyciągając do siebie największe grono graczy. Wkrótce może zostać zdetronizowana. Podczas targów w Las Vegas firma Nvidia zaprezentowała jej następcę, model RTX 2060.

Na temat możliwości tej karty spekulowano od dawna i wiele wskazuje na to, że może być lepsza, niż się spodziewaliśmy. Według producenta jest o 60 procent wydajniejsza niż GTX 1060 i lepiej sprawuje się w grach niż GTX 1070 Ti. To akurat nie powinno nikogo dziwić, w końcu po to wydaje się nową kartę graficzną, aby zaoferowała większą moc obliczeniową niż jej poprzedniczka. Miłym zaskoczeniem jest za to obecność rdzeni RT, które pozwolą grać z włączonym ray tracingiem.

Początkowo spekulowano, że w karcie zabraknie obsługi RT i skorzystają z niej wyłącznie posiadacze RTX-a 2070 i wyższych modeli. Tymczasem już 2060 umożliwi korzystanie z tego rozwiązania. Dzięki temu z nową technologią będzie mogło zapoznać się znacznie szersze grono graczy. Zwłaszcza że model RTX 2060 jest znacznie tańszy od kart zaprezentowanych pod koniec wakacji – w Polsce zapłacimy za niego 1619 zł, a do sprzedaży trafi 15 stycznia.

-
spoilery
-

Nvidia zapewnia, że RTX 2060 pozwoli grać w Battlefielda V z włączonym ray tracingiem przy 60 klatkach na sekundę (prawdopodobnie w 1080p). Ma to być możliwe dzięki zastosowaniu funkcji DLSS, wykorzystującej technologię uczenia maszynowego do zwiększania wydajności gier. Jeśli nie są to wyłącznie marketingowe przechwałki, szykuje nam się dość ciekawa karta.

Źródło: Informacja prasowa

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Piotr Piskozub
-

Poznaj najdroższe seriale telewizyjne w historii.…

Chcemy przedstawić Wam listę najdroższych seriali telewizyjnych w historii - w zestawieniu nie brakuje zaskoczeń.

Piotr Piskozub
-

Czekając na Avengers: Koniec gry –…

Fani MCU zastanawiają się, jak w filmie Avengers: Koniec gry swoją obecność zaznaczy Hulk. To…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Adam Siennica
-

Templariusze: sezon 2, odcinek 1 –…

Templariusze kontynuują opowiadaną historię w 2. sezonie. Oceniam, jak odcinek wprowadza do nowej serii.

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Wszystko wskazuje na to, że aktualny czas trwania został już ustalony przez Disneya i Marvela.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.