Repertuar kin Nowość Program TV

Nvidia zaprezentowała kartę RTX 2060

Na premierę tej karty czekało wielu pecetowych graczy. W końcu jest, podczas targów CES w Las Vegas firma Nvidia zaprezentowała następcę GTX-a 1060.

Można zachwycać się najszybszymi podzespołami komputerowymi na rynku, ale to nie one królują wśród graczy. Owszem, wyznaczają pewien ideał, do którego próbują dążyć twórcy gier, ale największy potencjał tkwi w urządzeniach ze średniej półki cenowej. Do niedawna to GTX 1060 była królową gamingowych kart graficznych, przyciągając do siebie największe grono graczy. Wkrótce może zostać zdetronizowana. Podczas targów w Las Vegas firma Nvidia zaprezentowała jej następcę, model RTX 2060.

Na temat możliwości tej karty spekulowano od dawna i wiele wskazuje na to, że może być lepsza, niż się spodziewaliśmy. Według producenta jest o 60 procent wydajniejsza niż GTX 1060 i lepiej sprawuje się w grach niż GTX 1070 Ti. To akurat nie powinno nikogo dziwić, w końcu po to wydaje się nową kartę graficzną, aby zaoferowała większą moc obliczeniową niż jej poprzedniczka. Miłym zaskoczeniem jest za to obecność rdzeni RT, które pozwolą grać z włączonym ray tracingiem.

Początkowo spekulowano, że w karcie zabraknie obsługi RT i skorzystają z niej wyłącznie posiadacze RTX-a 2070 i wyższych modeli. Tymczasem już 2060 umożliwi korzystanie z tego rozwiązania. Dzięki temu z nową technologią będzie mogło zapoznać się znacznie szersze grono graczy. Zwłaszcza że model RTX 2060 jest znacznie tańszy od kart zaprezentowanych pod koniec wakacji – w Polsce zapłacimy za niego 1619 zł, a do sprzedaży trafi 15 stycznia.

-
spoilery
-

Nvidia zapewnia, że RTX 2060 pozwoli grać w Battlefielda V z włączonym ray tracingiem przy 60 klatkach na sekundę (prawdopodobnie w 1080p). Ma to być możliwe dzięki zastosowaniu funkcji DLSS, wykorzystującej technologię uczenia maszynowego do zwiększania wydajności gier. Jeśli nie są to wyłącznie marketingowe przechwałki, szykuje nam się dość ciekawa karta.

Źródło: Informacja prasowa

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – to nie Szatan…

W sieci pojawiły się nowe materiały z kolejnej odsłony MCU, filmu Kapitan Marvel - na…

Adam Siennica
-

Złote Maliny 2019: Nominacje. Oto najgorsze…

Złote Maliny 2019 to nagroda dla najgorszych filmów 2018 roku. Ogłoszono nominacje.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Dawid Muszyński
-

Glass – recenzja filmu

Przy okazji premiery Split M. Night Shyamalan zaskoczył nas informacją, że buduje swoje uniwersum superbohaterów.…

Ocena recenzenta:
5

Co o tym sądzisz?