Przeczytaj w weekend

Kevin Spacey w TVN jest już Kevinem S.

Wczoraj wieczorem na antenie TVN doszło do niecodziennej sytuacji. W wyemitowanym zwiastunie filmu Szefowie Wrogowie, nazwisko oskarżonego o molestowanie Kevina Spaceya zostało ocenzurowane, wypikane a on sam otrzymał czarny pasek na oczy.

Wczoraj wieczorem na antenie TVN doszło do niecodziennej sytuacji. W wyemitowanym zwiastunie filmu Szefowie Wrogowie, nazwisko oskarżonego o molestowanie Kevina Spaceya zostało ocenzurowane, wypikane a on sam otrzymał czarny pasek na oczy.

Spore zamieszanie wczoraj wieczorem w internecie wywołała krótka zajawka filmu Szefowie wrogowie, w której TVN zastosował cenzurę wobec Kevin Spacey. Jego oczy były zasłonięte czarnym paskiem, a w podpisie aktora widniało "Kevin S." zamiast "Kevin Spacey". Autorzy zwiastuna pokusili się jeszcze o charakterystyczne "wypikanie" nazwiska głośnego w ostatnim czasie aktora. Poniżej możecie zobaczyć wspomniany fragment promocji nagrany przez jednego z użytkowników Twittera z anteny TVN.

Nie wszystkim widzom spodobała się taka forma promocji, która szybko spotkała się z negatywnymi opiniami. Sprawę skomentował na swoim Twitterze m.in. znany dziennikarz i krytyk filmowy Wojciech Krzyżaniak, zwracając uwagę na marketingową zabawę ze strony stacji TVN, która poprzez wykorzystanie ostatnich, podkreślmy, oskarżeń a nie prawomocnego wyroku chciała zapewne zwiększyć zasięg swojej promocji:

Tymczasem #TVN świetnie się bawi promując emisję na swojej antenie filmu z Kevinem #Spacey (datę emisji "zblurowałem" specjalnie, żeby ktoś mi nie napisał, że "po to właśnie to zrobili, żeby debil dał się nabrać i promował) - Wojciech Krzyżaniak

Rozumiemy żart i zamysł twórców tej reklamy, ale jak pokazują bardzo negatywne reakcje w sieci, nie jest to najlepsza z możliwych dróg promowania swojej ramówki. Jest to pewne przekroczenie granicy moralnej, która nie powinna mieć miejsca bez względu na sytuacje. Pozostaje też pytanie, czy taki zabieg jest zgodny z licencją udzieloną przy zakupie praw do emisji ww. filmu.

Przypomnijmy, że Kevin Spacey został wielokrotnie oskarżony o molestowanie. W związku z tymi zarzutami został zwolniony z obsady hitowego serialu House of Cards od Netfliksa. Został także w całości wycięty z nowego filmu Ridley Scott Wszystkie pieniądze świata, a zastąpi go Christopher Plummer.

Źródło: Fot: Screen z trailera Horrible Bosses z YouTube

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Franco

James Franco

ur. 1978, kończy 41 lat

Ashley Judd

Ashley Judd

ur. 1968, kończy 51 lat

Hayden Christensen

Hayden Christensen

ur. 1981, kończy 38 lat

Tim Curry

Tim Curry

ur. 1946, kończy 73 lat

Jennifer Taylor (XVI)

Jennifer Taylor (XVI)

ur. 1972, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV