Kolekcjoner kości jako serial. NBC zamawia odcinek pilotowy

NBC zamawia pilotowy odcinek serialu na podstawie powieści Kolekcjoner kości. Produkcja będzie nosić tytuł Lincoln.

NBC zamawia pilotowy odcinek serialu na podstawie powieści Kolekcjoner kości. Produkcja będzie nosić tytuł Lincoln.

Michalina Reda
Michalina Reda

The Bone Collector to tytuł, który wielu z nas kojarzy z filmem z 1999 roku, w którym wystąpili Denzel Washington i Angelina Jolie. Produkcja jest adaptacją powieści z 1997 roku pod tym samym tytułem, której autorem jest Jeffery Deaver. Głównym bohaterem jest Lincol Rhyme, sparaliżowany i pogrążony w depresji detektyw, któremu wraca chęć do życia po tym, jak zostaje zaangażowany w rozwiązanie nowej zagadki kryminalnej.

Zgodnie z nowymi informacjami, powieść Deavera doczeka się także wersji serialowej - NBC już zamówiło odcinek pilotowy. Nowy serial będzie nosić tytuł Lincoln (od imienia głównego bohatera), a jego scenarzystami będą VJ Boyd i Mark Bianculli (S.W.A.T.). Portal Deadline dysponuje już opisem fabuły, w którym czytamy:

Legendarny kryminolog sądowy, Lincol Rhyme, został ciężko ranny podczas polowania na seryjnego mordercę znanego jako Kolekcjoner kości. Gdy zabójca znów się pojawia, Lincoln jest proszony o pomoc w jego ujęciu - w tym celu nawiązuje współpracę z Amelią Sachs, młodą policjantką, która bierze udział w najgłośniejszych sprawach NYPD.

Na tę chwilę informacje castingowe i data premiery nie są znane. Będziemy informować o szczegółach.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV