Koniec dzieciństwa: klasyka SF ukaże się w po świętach

Koniec dzieciństwa, klasyczna powieść science fiction Arthura C. Clarke'a, doczeka się nowego wydania w przyszłym tygodniu.

Koniec dzieciństwa, klasyczna powieść science fiction Arthura C. Clarke'a, doczeka się nowego wydania w przyszłym tygodniu.

Dom Wydawniczy Rebis rusza z nową serią pt. Wehikuł czasu, w ramach której mają być wydawane klasyczne utwory science fiction. Pierwsze dwa tytuły ukażą się już w przyszłym tygodniu, 24 kwietnia.

Jedną z dwóch pierwszych powieści będzie książka Arthura C. Clarke'a zatytułowana Koniec dzieciństwa. Tytuł ten doczekał się niedawno serialowej adaptacji. Jest to opowieść o obcych, którzy dokonują podboju Ziemi i zaprowadzają powszechny pokój i dobrobyt. A przynajmniej tak się początkowo wydaje.

Poniżej okładka i opis Końca dzieciństwa:

Koniec dzieciństwa - okładkaŹródło: Rebis

O losach Ziemi decydują wielkie mocarstwa, a ludzkość z napięciem śledzi wyścig programów kosmicznych USA i Rosji. Gdy jednak człowiek ma już ruszyć na podbój kosmosu, kosmos przybywa do niego – nad największymi miastami planety pojawiają się ogromne statki obcych.

Po okresie niepewności i daremnych próbach oporu sytuacja wygląda obiecująco: przybysze jednoczą państwa, eliminują ubóstwo i przestępczość, zaprowadzają powszechny pokój. Większość populacji jest zadowolona. Tylko nieliczni już mają świadomość, że nadzorcy rodzaju ludzkiego muszą mieć jakiś cel. Pytanie tylko - jaki? I co to będzie oznaczać dla świata?

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV