Repertuar kin Nowość Program TV

 

Kontrowersje wokół Czarno to widzę. Jeden z odcinków nie zostanie wyemitowany

Jak się okazuje, jeden z odcinków serialu Czarno to widzę, wypadł z ramówki ze względu na swoją kontrowersyjną treść. Poznajcie szczegóły.

Czarno to widzę to znany serial emitowany od 2014 roku, który na tę chwilę liczy 3 pełne sezony. Fabuła skupia się na czarnoskórym mężczyźnie z wyższej klasy, który wychowuje swoje dzieci z naciskiem na ich kulturową tożsamość. Utrudniają mu to jednak liberalna żona oraz staromodny ojciec. Produkcja jest uważana za taką, która odważnie przedstawia współczesne problemy związane z odmiennością rasową.

W chwili obecnej trwa 4. sezon serialu, który planowo zakończy się pod koniec marca. 27 lutego miała nastąpić emisja odcinka zatytułowanego Please, Baby, Please, jednak twórcy postanowili zdjąć go z anteny. Zamiast tego wyemitowano powtórkę minionego epizodu. Portal Deadline informuje, że przyczyną pominięcia tego odcinka był brak porozumienia między twórcą serialu a producentem – jak się okazuje, tematyczny epizod poruszał kontrowersyjne treści. Jego oficjalny opis brzmiał następująco:

Dre zajmuje się dzieckiem w burzową noc, kiedy wszyscy są całkowicie rozbudzeni. Postanawia przeczytać płaczącemu Devante historyjkę na dobranoc, jednak gdy i to nie działa, Dre zaczyna opowiadać o swoich własnych doświadczeniach w taki sposób, który Devante zrozumie.

-
-

Według dziennikarzy portalu Deadline, w odcinku miała znaleźć się scena, w której Dre i jego syn Junior kłócą się o protesty sportowców podczas hymnu narodowego oraz o brutalność policji. Jak mówi producent, Kenya Barris:

Z uwagi na różnice kreatywne, ani ja ani ABC nie byliśmy zadowoleni z kierunku, w jakim zmierzał ten odcinek. Wspólnie zdecydowaliśmy, by go nie emitować. Czarno to widzę to serial, który przemówił do wielu rozmaitych ludzi i zbliżył ich do siebie w ich społecznościach, z czego jestem bardzo dumny.

Rzecznik ABC skomentował sprawę następującymi słowami:

Jedną z rzeczy, która zawsze czyniła serial wyjątkowym, jest to, jak umiejętnie analizuje on delikatne problemy społeczne, w sposób, który jednocześnie bawi i edukuje. Niestety w przypadku tego konkretnego odcinka, zaistniały pewne spory, których nie dało się rozwiązać.

ABC nie planuje wyświetlenia odcinka w późniejszym czasie.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: ABC

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

W jaki sposób obsada Avengers: Wojna…

Wokół filmu Avengers: Wojna bez granic budowana była wielka tajemnica i mogliśmy jedynie domyślać się…

Adam Siennica
-

Kontynuacja Spider-Man: Homecoming ma oficjalny tytuł

Tom Holland oficjalnie ujawnił w sieci oficjalny tytuł oczekiwanych kolejnych przygód Spider-Mana. Jak brzmi tytuł…

Adam Siennica
-

Sceny po napisach filmu Ant-Man i…

W USA odbyły się pierwsze pokazy dla prasy filmu Ant-Man i Osa. Są sceny po…

Michał Kujawiński
-

Spawn będzie inny od filmów Marvela…

Twórca i reżyser filmowego Spawna, Todd McFarlane podzielił się szczegółami dotyczącymi tego, w jaki sposón…

Michał Kujawiński
-

Po 25 latach kanał Viva kończy…

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, koncern Viacom zdecydował, że niemiecka stacja telewizyjna VIVA kończy nadawanie z…

Michał Kujawiński
-

Broń Hana Solo z Powrotu Jedi…

Blaster Hana Solo został sprzedany na aukcji w Las Vegas. Tym samym rekwizyt z Gwiezdnych…

Co o tym sądzisz?