Repertuar kin Nowość Program TV

Kontrowersje wokół Czarno to widzę. Jeden z odcinków nie zostanie wyemitowany

Jak się okazuje, jeden z odcinków serialu Czarno to widzę, wypadł z ramówki ze względu na swoją kontrowersyjną treść. Poznajcie szczegóły.

Czarno to widzę to znany serial emitowany od 2014 roku, który na tę chwilę liczy 3 pełne sezony. Fabuła skupia się na czarnoskórym mężczyźnie z wyższej klasy, który wychowuje swoje dzieci z naciskiem na ich kulturową tożsamość. Utrudniają mu to jednak liberalna żona oraz staromodny ojciec. Produkcja jest uważana za taką, która odważnie przedstawia współczesne problemy związane z odmiennością rasową.

W chwili obecnej trwa 4. sezon serialu, który planowo zakończy się pod koniec marca. 27 lutego miała nastąpić emisja odcinka zatytułowanego Please, Baby, Please, jednak twórcy postanowili zdjąć go z anteny. Zamiast tego wyemitowano powtórkę minionego epizodu. Portal Deadline informuje, że przyczyną pominięcia tego odcinka był brak porozumienia między twórcą serialu a producentem – jak się okazuje, tematyczny epizod poruszał kontrowersyjne treści. Jego oficjalny opis brzmiał następująco:

Dre zajmuje się dzieckiem w burzową noc, kiedy wszyscy są całkowicie rozbudzeni. Postanawia przeczytać płaczącemu Devante historyjkę na dobranoc, jednak gdy i to nie działa, Dre zaczyna opowiadać o swoich własnych doświadczeniach w taki sposób, który Devante zrozumie.

-
-

Według dziennikarzy portalu Deadline, w odcinku miała znaleźć się scena, w której Dre i jego syn Junior kłócą się o protesty sportowców podczas hymnu narodowego oraz o brutalność policji. Jak mówi producent, Kenya Barris:

Z uwagi na różnice kreatywne, ani ja ani ABC nie byliśmy zadowoleni z kierunku, w jakim zmierzał ten odcinek. Wspólnie zdecydowaliśmy, by go nie emitować. Czarno to widzę to serial, który przemówił do wielu rozmaitych ludzi i zbliżył ich do siebie w ich społecznościach, z czego jestem bardzo dumny.

Rzecznik ABC skomentował sprawę następującymi słowami:

Jedną z rzeczy, która zawsze czyniła serial wyjątkowym, jest to, jak umiejętnie analizuje on delikatne problemy społeczne, w sposób, który jednocześnie bawi i edukuje. Niestety w przypadku tego konkretnego odcinka, zaistniały pewne spory, których nie dało się rozwiązać.

ABC nie planuje wyświetlenia odcinka w późniejszym czasie.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: ABC
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kto rządzi w Hollywood? Oto najbardziej…

Najważniejsza dla MCU osoba, Kevin Feige, znalazł się w czołówce zestawienia najpotężniejszych postaci branży rozrywkowej…

Michalina Reda
breaking
-

Joaquin Phoenix jako Joker! Zobacz aktora…

Joaquin Phoenix gra Jokera i wiemy już, jak będzie wyglądał w pełnej charakteryzacji. Zobaczcie oficjalne…

Piotr Piskozub
-

Daredevil – plakat 3. sezonu nawiązuje…

Fani na plakacie 3. sezonu serialu Daredevil odnaleźli nawiązanie do Avengers z MCU.

Adam Siennica
-

Kamerdyner – recenzja filmu [43. Festiwal…

Kamerdyner to wysokobudżetowy polski film z pogranicza melodramatu i kina historycznego. Czy Filip Bajon stworzył…

Ocena recenzenta:
7
Piotr Piskozub
-

Captain Marvel – Brie Larson za…

Brie Larson postanowiła odpowiedzieć na krytyczne głosy, według których w zwiastunie Captain Marvel aktorka za…

Piotr Piskozub
-

Afera z penisem Batmana: cena komiksu…

Przez działania cenzorskie DC cena pierwszego zeszytu serii komiksowej Batman: Damned zaczęła rosnąć w ekspresowym…

Co o tym sądzisz?