Repertuar kin Nowość Program TV

Kontrowersje wokół Czarno to widzę. Jeden z odcinków nie zostanie wyemitowany

Jak się okazuje, jeden z odcinków serialu Czarno to widzę, wypadł z ramówki ze względu na swoją kontrowersyjną treść. Poznajcie szczegóły.

Czarno to widzę to znany serial emitowany od 2014 roku, który na tę chwilę liczy 3 pełne sezony. Fabuła skupia się na czarnoskórym mężczyźnie z wyższej klasy, który wychowuje swoje dzieci z naciskiem na ich kulturową tożsamość. Utrudniają mu to jednak liberalna żona oraz staromodny ojciec. Produkcja jest uważana za taką, która odważnie przedstawia współczesne problemy związane z odmiennością rasową.

W chwili obecnej trwa 4. sezon serialu, który planowo zakończy się pod koniec marca. 27 lutego miała nastąpić emisja odcinka zatytułowanego Please, Baby, Please, jednak twórcy postanowili zdjąć go z anteny. Zamiast tego wyemitowano powtórkę minionego epizodu. Portal Deadline informuje, że przyczyną pominięcia tego odcinka był brak porozumienia między twórcą serialu a producentem – jak się okazuje, tematyczny epizod poruszał kontrowersyjne treści. Jego oficjalny opis brzmiał następująco:

Dre zajmuje się dzieckiem w burzową noc, kiedy wszyscy są całkowicie rozbudzeni. Postanawia przeczytać płaczącemu Devante historyjkę na dobranoc, jednak gdy i to nie działa, Dre zaczyna opowiadać o swoich własnych doświadczeniach w taki sposób, który Devante zrozumie.

-
-

Według dziennikarzy portalu Deadline, w odcinku miała znaleźć się scena, w której Dre i jego syn Junior kłócą się o protesty sportowców podczas hymnu narodowego oraz o brutalność policji. Jak mówi producent, Kenya Barris:

Z uwagi na różnice kreatywne, ani ja ani ABC nie byliśmy zadowoleni z kierunku, w jakim zmierzał ten odcinek. Wspólnie zdecydowaliśmy, by go nie emitować. Czarno to widzę to serial, który przemówił do wielu rozmaitych ludzi i zbliżył ich do siebie w ich społecznościach, z czego jestem bardzo dumny.

Rzecznik ABC skomentował sprawę następującymi słowami:

Jedną z rzeczy, która zawsze czyniła serial wyjątkowym, jest to, jak umiejętnie analizuje on delikatne problemy społeczne, w sposób, który jednocześnie bawi i edukuje. Niestety w przypadku tego konkretnego odcinka, zaistniały pewne spory, których nie dało się rozwiązać.

ABC nie planuje wyświetlenia odcinka w późniejszym czasie.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: ABC

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

W MCU i DCEU starali się…

W sieci pojawiła się lista aktorów, którzy starali się o zupełnie inne role w MCU,…

-

Venom – lubicie, nie lubicie? Za…

Filmowy Venom odniósł duży sukces finansowy i prawdopodobnie możemy spodziewać się drugiej odsłony. Spójrzmy jednak,…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – fani MCU tworzą…

Fani MCU tworzą już liczne fanarty do Avengers: Endgame - trzeba przyznać, że niektóre prace…

Michał Kujawiński
-

Gotham – Pingwin zaraz po morderstwie…

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z 5. sezonu serialu Gotham. Przedstawia Pingwina, który według relacji…

Michał Kujawiński
-

Hellboy – wiadomo już, kiedy pojawi…

Jakiś czas temu informowaliśmy, że niedługo pojawi się zwiastun filmu Hellboy. Wiemy już, kiedy to…

Adam Siennica
-

Nie otwieraj oczu – recenzja filmu

Nie otwieraj oczu miał być dramatem w szatach horroru lub thrillera science fiction. Od razu…

Ocena recenzenta:
4

Co o tym sądzisz?