Kształt wody: premiera filmowej książki del Toro wkrótce

W kinach można już oglądać Kształt wody, a wkrótce w księgarniach pojawi się książkowa wersja tej historii, której współautorem jest Guillermo del Toro.

W kinach można już oglądać Kształt wody, a wkrótce w księgarniach pojawi się książkowa wersja tej historii, której współautorem jest Guillermo del Toro.

Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało na 27 lutego premierę powieści The Shape of Water. Jej autorami są filmowiec Guillermo del Toro oraz pisarz Daniel Kraus. Ten duet współpracował już wcześniej przy książce Trollhunters.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był Kraus, który w tym samym czasie, kiedy Del Toro pracował nad The Shape of Water, tworzył powieść o takim samym tytule. Ostatecznie książka jest dziełem obu twórców.

Oto okładka Kształtu wody oraz opis książki:

Kształt wody - okładka
Źródło: Zysk i S-ka

Tajny rządowy Ośrodek Badań Kosmicznych Occam w Baltimore otrzymuje do analizy niezwykły obiekt: ziemnowodną humanoidalną istotę schwytaną w Amazonii. W laboratorium toczy się gra wywiadów i sprzecznych stanowisk: jedni naukowcy chcą stworzenie uśmiercić i zbadać jego organizm, by odkryć tajemnicę odległych podróży kosmicznych, inni natomiast proponują utrzymywać go przy życiu dla dobra postępu technologicznego. W międzyczasie pomiędzy istotą a opiekującą się nim w tajemnicy jedną z woźnych, niemą kobietą, która porozumiewa się ze stworem za pomocą języka migowego, nawiązuje się dziwna i głęboka więź…

Książka liczy 430 stron w miękkiej oprawie, a jej cena to 36,90 zł.

Źródło: Zysk i S-ka / fot. Zysk i S-ka

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV