Przeczytaj w weekend

Le Mans '66 - Matt Damon i Christian Bale włączają się do walki o Oscary

Kolejni aktorzy dołączyli do rywalizacji o Oscary i inne statuetki w nadchodzącym sezonie nagród. To wielcy Hollywood, Matt Damon i Christian Bale.

Kolejni aktorzy dołączyli do rywalizacji o Oscary i inne statuetki w nadchodzącym sezonie nagród. To wielcy Hollywood, Matt Damon i Christian Bale.

Norbert Zaskórski

Norbert Zaskórski

Tagi:  oscary 2020 

Jak podaje portal Deadline 20th Century Fox i Disney postanowili, że dwie gwiazdy ich nowego filmu Le Mans '66, Matt Damon i Christian Bale, do walki o przyszłoroczne Oscary oraz o inne nagrody takie jak BAFTA i Złote Globy. Co ciekawe obydwaj panowie będą rozpatrywani w kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy. Jest to łamanie pewnego trendu w ostatnich latach, który polega na tym, że dwie gwiazdy jednego filmu są dzieleni na kategorie dla pierwszoplanowego i drugoplanowego aktora, aby nie rywalizować ze sobą. Tak stało się między innymi w przypadku filmu Pewnego razu... w Hollywood, gdzie Leonardo DiCaprio został podany do nominacji dla pierwszoplanowego aktora, a Brad Pitt dla drugoplanowego. 

Dla przypomnienia film Le Mans '66 oparty jest na prawdziwej historii. Bohaterami produkcji są Carroll Shelby i Ken Miles, ludzie, którzy walczyli o to, aby stworzyć rewolucyjny silnik dla Forda. To pozwoliłoby koncernowi mierzyć się jak równy z równym z Ferrari w legendarnym wyścigu Le Mans w 1966 roku. Panowie, aby osiągnąć swój cel musieli nie tylko zmierzyć się z prawami fizyki i wpływami swoich zwierzchników, ale również z własnymi demonami.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: EW.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV