Przeczytaj w weekend

Legiony - zwiastun polskiego widowiska historycznego. Bitwa o wolność

Legiony to polski wysokobudżetowy film historyczny zapowiadany jako widowisko z rozmachem. Zadebiutował pierwszy zwiastun.

Legiony to polski wysokobudżetowy film historyczny zapowiadany jako widowisko z rozmachem. Zadebiutował pierwszy zwiastun.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  legiony 

Legiony to historia o pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce niepodległość. Ma być to uniwersalna historia o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach. Dystrybutor Kino Świat zapowiada, że wielkie historyczne wydarzenia są tłem dla historii miłosnej trzech osób: Józka (dezerter z carskiego wojska), Oli (agentka wywiadu I Brygady) oraz Tadka (członek Drużyn Strzeleckich i ułan). Czytamy, że bohaterowie fikcyjni stworzenia na potrzeby filmu byli wzorowani na życiorysach prawdziwych legionistów. Zobaczymy też wiele postaci historycznych.

W obsadzie są Sebastian Fabijanski, Bartosz Gelner, Wiktoria Wolańska, Miroslaw Baka, Jan Frycz, Borys Szyc, Antoni Pawlicki, Piotr Zurawski, Piotr Cyrwus, Grzegorz Malecki, Stanisław Cywka, Jakub Hojda, Antoni Salaj, Karol Czajkowski i inni.

Dariusz Gajewski (Obce niebo) wyreżyserował na podstawie scenariusza, który napisał razem z Tomaszem Łysiakiem, Michałem Godzicen i Maciejem Pawlicki.

Legiony - premiera 20 września 2019 roku.

Źródło: Kino Świat / zdjęcie główne: Jacek Piotrowski/Picaresque

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV