Przeczytaj w weekend

Legiony (2019)

Legiony

Legiony to historia o pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce niepodległość. Ma być to uniwersalna historia o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach. Dystrybutor Kino Świat zapowiada, że wielkie historyczne wydarzenia są tłem dla historii miłosnej trzech osób: Józka (dezerter z carskiego wojska), Oli (agentka wywiadu I Brygady) oraz Tadka (członek Drużyn Strzeleckich i ułan). Czytamy, że bohaterowie fikcyjni stworzenia na potrzeby filmu byli wzorowani na życiorysach prawdziwych legionistów. Zobaczymy też wiele postaci historycznych.

Trailery i materiały wideo

Legiony - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Polskie kino historyczne rozkwita - dopiero co do kin wszedł Piłsudski, a na dużych ekranach można od dzisiaj oglądać Legiony, czyli najnowszy film Dariusza Gajewskiego. Kosztujące 27 milionów złotych widowisko opowiadające to walkach Legionów Polskich reklamowane jest jako dzieło, wielkie, efektowne, rodem z Hollywood. Czy film spełnia nasze sny o prawdziwym wojennym blockbusterze?

Wybieracie się na Legiony? A jeżeli już widzieliście, to jakie macie zdanie na temat filmu Dariusza Gajewskiego? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej recenzji, wywiadów, relacji z premier i innych materiałów znajdziecie na naszym kanale na YouTubie. Subskrybujcie go, by być z nimi na bieżąco!

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

Zobacz pełen repertuar >

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

John Krasinski

John Krasinski

ur. 1979, kończy 40 lat

Viggo Mortensen

Viggo Mortensen

ur. 1958, kończy 61 lat

Dan Fogler

Dan Fogler

ur. 1976, kończy 43 lat

Danny Boyle

Danny Boyle

ur. 1956, kończy 63 lat

Sam Witwer

Sam Witwer

ur. 1977, kończy 42 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV