Lenovo może stworzyć zestaw AR dla miłośników Marvela

Na stronie Federalnej Komisji Łączności pojawił się wniosek, który sugeruje, że już wkrótce możemy zagrać w marvelowskie tytuły na goglach zaprojektowanych przez Lenovo.

Na stronie Federalnej Komisji Łączności pojawił się wniosek, który sugeruje, że już wkrótce możemy zagrać w marvelowskie tytuły na goglach zaprojektowanych przez Lenovo.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  marvel 

3 listopada 2017 roku na rynku zadebiutowały nietypowe gogle od Lenovo. Korporacja zaprojektowała we współpracy z Disneyem sprzęt do rzeczywistości rozszerzonej, który pozwalał m.in. zagrać w holoszachy czy wcielić się w Jedi, aby walczyć na miecze świetlne z takimi wirtualnymi przeciwnikami jak Darth Vader. Ale na Star Wars: Jedi Challenges przygoda Lenovo z rzeczywistością rozszerzoną może się nie skończyć. Korporacja planuje wypuścić podobny zestaw dla miłośników Marvela.

Wskazuje na to dokument, jaki firma przedłożyła amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności. Dziennikarze serwisu Variety kilka dni temu natrafili na wniosek, który opisywał urządzenie zwane Lenovo Mirage 1.5 Marvel Controller. Dziś po słowie "Marvel" nie ma już śladu, pełna nazwa urządzenia prawdopodobnie wyciekła przez przypadek. Ale mleko już się rozlało i maszyna spekulacyjna poszła w ruch.

Pierwszy zestaw Lenovo Mirage z 2017 roku przerodził się we wspomniane wcześniej gogle Star Wars: Jedi Challenges, dlatego można przypuszczać, że i tym razem będziemy mieli do czynienia z podobnym sprzętem. Możliwości urządzenia pozostają oczywiście tajemnicą i nic nie wskazuje na to, abyśmy w najbliższym czasie doczekali się wyjaśnień ze strony Lenovo czy Disneya. Redaktorzy Variety próbowali skontaktować się z przedstawicielami obu firm, natrafili jednak na mur milczenia.

Wniosek o numerze AAC161B zdradza na szczęście dość istotny szczegół, który może zwiastować czas domniemanej premiery tego sprzętu. W zakładce Short-Term Confidentiality wpisano datę 11 października tego roku, co pozwala przypuszczać, że nieco więcej na temat tej zabawki dowiemy się pod koniec roku. Data ta pięknie zbiega się z terminem premiery pierwszego zestawu Lenovo Mirage. Można zatem przypuszczać, że tuż przed sezonem gwiazdkowych zakupów do sklepów trafią gogle rzeczywistości rozszerzonej, dzięki którym po raz kolejny przeniesiemy się do marvelowskiego świata.

Nie będzie to pierwsza immersyjna gra z tego uniwersum. Już teraz możemy zagrać w takie tytuły jak Marvel’s Iron Man VR czy Marvel Powers United VR.

Źródło: Variety / Zdjęcie: Lenovo, Marvel

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV