Lenovo może stworzyć zestaw AR dla miłośników Marvela

Na stronie Federalnej Komisji Łączności pojawił się wniosek, który sugeruje, że już wkrótce możemy zagrać w marvelowskie tytuły na goglach zaprojektowanych przez Lenovo.

Na stronie Federalnej Komisji Łączności pojawił się wniosek, który sugeruje, że już wkrótce możemy zagrać w marvelowskie tytuły na goglach zaprojektowanych przez Lenovo.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  marvel 

3 listopada 2017 roku na rynku zadebiutowały nietypowe gogle od Lenovo. Korporacja zaprojektowała we współpracy z Disneyem sprzęt do rzeczywistości rozszerzonej, który pozwalał m.in. zagrać w holoszachy czy wcielić się w Jedi, aby walczyć na miecze świetlne z takimi wirtualnymi przeciwnikami jak Darth Vader. Ale na Star Wars: Jedi Challenges przygoda Lenovo z rzeczywistością rozszerzoną może się nie skończyć. Korporacja planuje wypuścić podobny zestaw dla miłośników Marvela.

Wskazuje na to dokument, jaki firma przedłożyła amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności. Dziennikarze serwisu Variety kilka dni temu natrafili na wniosek, który opisywał urządzenie zwane Lenovo Mirage 1.5 Marvel Controller. Dziś po słowie "Marvel" nie ma już śladu, pełna nazwa urządzenia prawdopodobnie wyciekła przez przypadek. Ale mleko już się rozlało i maszyna spekulacyjna poszła w ruch.

Pierwszy zestaw Lenovo Mirage z 2017 roku przerodził się we wspomniane wcześniej gogle Star Wars: Jedi Challenges, dlatego można przypuszczać, że i tym razem będziemy mieli do czynienia z podobnym sprzętem. Możliwości urządzenia pozostają oczywiście tajemnicą i nic nie wskazuje na to, abyśmy w najbliższym czasie doczekali się wyjaśnień ze strony Lenovo czy Disneya. Redaktorzy Variety próbowali skontaktować się z przedstawicielami obu firm, natrafili jednak na mur milczenia.

Wniosek o numerze AAC161B zdradza na szczęście dość istotny szczegół, który może zwiastować czas domniemanej premiery tego sprzętu. W zakładce Short-Term Confidentiality wpisano datę 11 października tego roku, co pozwala przypuszczać, że nieco więcej na temat tej zabawki dowiemy się pod koniec roku. Data ta pięknie zbiega się z terminem premiery pierwszego zestawu Lenovo Mirage. Można zatem przypuszczać, że tuż przed sezonem gwiazdkowych zakupów do sklepów trafią gogle rzeczywistości rozszerzonej, dzięki którym po raz kolejny przeniesiemy się do marvelowskiego świata.

Nie będzie to pierwsza immersyjna gra z tego uniwersum. Już teraz możemy zagrać w takie tytuły jak Marvel’s Iron Man VR czy Marvel Powers United VR.

Źródło: Variety / Zdjęcie: Lenovo, Marvel

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Anthony Mackie

Anthony Mackie

ur. 1978, kończy 41 lat

Alyssa Sutherland

Alyssa Sutherland

ur. 1982, kończy 37 lat

Janusz Gajos

Janusz Gajos

ur. 1939, kończy 80 lat

Aubrey Dollar

Aubrey Dollar

ur. 1980, kończy 39 lat

LisaRaye McCoy

LisaRaye McCoy

ur. 1967, kończy 52 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV