Repertuar kin Nowość Program TV

LG chce być jak CyberLife. Stworzy laboratorium do badań SI

Firma LG uruchomiła laboratorium zajmujące się prowadzeniem badań nad sztuczną inteligencją. Celem ośrodka ma być wyznaczenie nowych ścieżek rozwoju korporacji.

Zapowiedź, jaką opublikowano na oficjalnej stronie LG, z pozoru wydaje się niepozorna. Ot, korporacja otwiera nowe centrum badawcze na terenie Kanady. Ale nie jest to klasyczne laboratorium R&D, jakie znajdziemy we wszystkich liczących się korporacjach. Koreańczycy postanowili skupić się wyłącznie na eksperymentowaniu ze sztuczną inteligencją. Ma to swoje uzasadnienie – coraz więcej sprzętów od LG wykorzystuje inteligentne rozwiązania i komunikuje się ze sobą, firma chce po prostu powołać zespół, który będzie dbał o harmonijny rozwój tego ekosystemu.

Z drugiej strony nie sposób nie zauważyć, że na naszych oczach rodzi się nowa, futurystyczna rzeczywistość. W końcu zakres prac inżynierów LG będzie zbliżony do tego, czym zajmowała się m.in. korporacja CyberLife z Detroit: Become Human. Elijah Kamski powołał tę firmę, aby produkować androidy, które sprawdzą się w roli inteligentnego asystenta, będą mówić w kilku językach i będą wspierać człowieka w najprostszych codziennych czynnościach.

Wyzwania, które stawiali przed sobą pracownicy CyberLife  są tożsame z tym, do czego dążą inżynierowie LG. Koreańczycy widzą w sztucznej inteligencji siłę siłę napędową współczesnego świata i narzędzie do rozwoju ludzkości. Jedną z metod, które mają umożliwić nam przeskoczenie do świata, który znamy z filmów SF, jest technologia uczenia maszynowego deep learning.

-
-

Sztuczna inteligencja ostatecznie wpłynie na życie każdego z nas, powodując zmiany stylu życia, sposobów wykonywania pracy oraz spędzania wolnego czasu. Pierwsze zastosowania sztucznej inteligencji w urządzeniach podłączonych do Internetu torują drogę technologiom, które w przyszłości staną się fundamentem inteligentnych miast, domów, firm i urządzeń – zapewniających możliwości, o których nikt nawet nie marzył. Rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji i wykorzystujące metody uczenia się deep learning zrewolucjonizują sposób naszej interakcji z otaczającym światem, ponieważ pozwolą nam na korzystanie z danych kontekstowych pochodzących np. z systemów biometrycznych, czy funkcji rozpoznawania emocji, gestów i oczywiście mowy – powiedział dr I. P. Park, Prezes i Dyrektor ds. Technologii w LG Electronics.

Dr Park sformułował równie trzy fundamenty, na których LG opiera rozwój swojej sztucznej inteligencji:

Pierwszym z nich jest zdolność do ewoluowania z biegiem czasu, dzięki której im częściej użytkownik korzysta z produktów, tym lepiej ich funkcje dostosowują się do specyficznych potrzeb. Drugim fundamentem jest możliwość integrowania sztucznej inteligencji z różnymi urządzeniami i systemami – tak, aby konsumenci mieli zapewniony niezmiennie wysoki komfort użytkowania wszystkich produktów z oferty LG, od sprzętu AGD i telewizorów po samochody podłączone do Internetu oraz smartfony. Trzeci fundament to otwartość ekosystemu. Nasza strategia polega na zapewnieniu klientom LG najwyższego komfortu korzystania ze sztucznej inteligencji dzięki uzupełniającym funkcjom opracowywanym przez partnerów.

Android o imieniu Chloe, którego stworzył Kamski, przeszedł test Turinga w 2022 roku. Udowodnił tym, że można stworzyć robota, który będzie do złudzenia przypominał człowieka. Zobaczymy, czy LG uda się dogonić rzeczywistość przedstawioną w Detroit: Become Human, czy na powstanie androidów z prawdziwego zdarzenia przyjdzie nam jeszcze poczekać.

W najgorszym wypadku powstaną inteligentne lodówki, które same będą robiły zakupy i piekarniki gotujące lepiej niż Gordon Ramsay. Jakoś to przeżyjemy.

Źródło: Źródło i zdjęcie: LG
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – co po Avengers: Endgame?…

Chcemy przedstawić Wam listę wszystkich powstających filmów MCU, które miałyby ukazać się po Avengers: Endgame.

Adam Siennica
-

Bumblebee – recenzje w końcu w…

Bumblebee to pierwszy kinowy film z serii Transformers, za kamerą którego nie stoi Michael Bay.…

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów – pełny…

Godzilla 2: Król Potworów to kontynuacja filmu z 2014 roku. Za kamerą stanął Mike Dougherty,…

Tymoteusz Wronka
-

Najlepsze komiksy 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze naszym zdaniem komiksy 2018 roku. Lista będzie regularnie aktualizowana o pozycje, które przypadną…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – promocja à la…

Pojawiła się już pierwsza prognoza dotycząca wpływów w box office przyszłorocznej odsłony MCU, Avengers: Endgame.

Dawid Muszyński
-

Mowgli: Legenda dżungli – recenzja filmu

Opowieść o chłopcu wychowanym przez watahę wilków w dżungli zna chyba każde dziecko. Duża w…

Ocena recenzenta:
6

Co o tym sądzisz?