Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

LG chce być jak CyberLife. Stworzy laboratorium do badań SI

Firma LG uruchomiła laboratorium zajmujące się prowadzeniem badań nad sztuczną inteligencją. Celem ośrodka ma być wyznaczenie nowych ścieżek rozwoju korporacji.

Zapowiedź, jaką opublikowano na oficjalnej stronie LG, z pozoru wydaje się niepozorna. Ot, korporacja otwiera nowe centrum badawcze na terenie Kanady. Ale nie jest to klasyczne laboratorium R&D, jakie znajdziemy we wszystkich liczących się korporacjach. Koreańczycy postanowili skupić się wyłącznie na eksperymentowaniu ze sztuczną inteligencją. Ma to swoje uzasadnienie – coraz więcej sprzętów od LG wykorzystuje inteligentne rozwiązania i komunikuje się ze sobą, firma chce po prostu powołać zespół, który będzie dbał o harmonijny rozwój tego ekosystemu.

Z drugiej strony nie sposób nie zauważyć, że na naszych oczach rodzi się nowa, futurystyczna rzeczywistość. W końcu zakres prac inżynierów LG będzie zbliżony do tego, czym zajmowała się m.in. korporacja CyberLife z Detroit: Become Human. Elijah Kamski powołał tę firmę, aby produkować androidy, które sprawdzą się w roli inteligentnego asystenta, będą mówić w kilku językach i będą wspierać człowieka w najprostszych codziennych czynnościach.

Wyzwania, które stawiali przed sobą pracownicy CyberLife  są tożsame z tym, do czego dążą inżynierowie LG. Koreańczycy widzą w sztucznej inteligencji siłę siłę napędową współczesnego świata i narzędzie do rozwoju ludzkości. Jedną z metod, które mają umożliwić nam przeskoczenie do świata, który znamy z filmów SF, jest technologia uczenia maszynowego deep learning.

-
-

Sztuczna inteligencja ostatecznie wpłynie na życie każdego z nas, powodując zmiany stylu życia, sposobów wykonywania pracy oraz spędzania wolnego czasu. Pierwsze zastosowania sztucznej inteligencji w urządzeniach podłączonych do Internetu torują drogę technologiom, które w przyszłości staną się fundamentem inteligentnych miast, domów, firm i urządzeń – zapewniających możliwości, o których nikt nawet nie marzył. Rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji i wykorzystujące metody uczenia się deep learning zrewolucjonizują sposób naszej interakcji z otaczającym światem, ponieważ pozwolą nam na korzystanie z danych kontekstowych pochodzących np. z systemów biometrycznych, czy funkcji rozpoznawania emocji, gestów i oczywiście mowy – powiedział dr I. P. Park, Prezes i Dyrektor ds. Technologii w LG Electronics.

Dr Park sformułował równie trzy fundamenty, na których LG opiera rozwój swojej sztucznej inteligencji:

Pierwszym z nich jest zdolność do ewoluowania z biegiem czasu, dzięki której im częściej użytkownik korzysta z produktów, tym lepiej ich funkcje dostosowują się do specyficznych potrzeb. Drugim fundamentem jest możliwość integrowania sztucznej inteligencji z różnymi urządzeniami i systemami – tak, aby konsumenci mieli zapewniony niezmiennie wysoki komfort użytkowania wszystkich produktów z oferty LG, od sprzętu AGD i telewizorów po samochody podłączone do Internetu oraz smartfony. Trzeci fundament to otwartość ekosystemu. Nasza strategia polega na zapewnieniu klientom LG najwyższego komfortu korzystania ze sztucznej inteligencji dzięki uzupełniającym funkcjom opracowywanym przez partnerów.

Android o imieniu Chloe, którego stworzył Kamski, przeszedł test Turinga w 2022 roku. Udowodnił tym, że można stworzyć robota, który będzie do złudzenia przypominał człowieka. Zobaczymy, czy LG uda się dogonić rzeczywistość przedstawioną w Detroit: Become Human, czy na powstanie androidów z prawdziwego zdarzenia przyjdzie nam jeszcze poczekać.

W najgorszym wypadku powstaną inteligentne lodówki, które same będą robiły zakupy i piekarniki gotujące lepiej niż Gordon Ramsay. Jakoś to przeżyjemy.

Źródło: Źródło i zdjęcie: LG

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Plan, jakiego nie znacie. Zobacz najlepsze…

Chcemy przedstawić Wam listę najlepszych zakulisowych zdjęć z różnych filmów, które miały istotny wpływ na…

Piotr Piskozub
-

Daredevil najlepszy! Ranking seriali Netflixa o…

3. sezon serialu Daredevil zadebiutował już na platformie Netflix. To dobra okazja, by wybrać najlepsze…

Paweł Krzystyniak
-

Shani mogła pojawić się w grze…

Shani pojawiła się w 1. części serii i dodatku do Dzikiego Gonu. Na pewnym etapie…

Michał Kujawiński
-

Willem Dafoe na olbrzymim rekinie. Nowe…

Willem Dafoe wcieli się w filmie Aquaman w postać Vulko. Wreszcie mamy lepsze spojrzenie na…

Michał Kujawiński
-

Piotr Adamczyk jako gangster i inni.…

Patryk Vega opublikował nowe zdjęcia z planu swojego filmu Kobiety mafii 2. Widzimy na nich…

Wiktor Fisz
spoilery
-

Riverdale: sezon 3, odcinek 2 –…

W najnowszym sezonie Riverdale wchodzi w buty klasycznego horroru i dramatu więziennego. Czy w takim…

Ocena recenzenta:
7

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]