Przeczytaj w weekend

LG UltraGear to nowe monitory zaprojektowane z myślą o graczach

Podczas berlińskich targów IFA firma LG zaprezentuje nową linię monitorów gamingowych. Sprzęty z linii UltraGear mają charakteryzować się doskonałym obrazem i nowoczesnym wzornictwem.

Podczas berlińskich targów IFA firma LG zaprezentuje nową linię monitorów gamingowych. Sprzęty z linii UltraGear mają charakteryzować się doskonałym obrazem i nowoczesnym wzornictwem.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Monitor to bodaj jeden z najbardziej niedocenianych sprzętów komputerowych. Gracze zachwycają się nowymi kartami graficznymi, myszkami czy klawiaturami, często zapominając, jak ważnym elementem każdej platformy gamingowej jest porządny wyświetlacz. LG postanowiło przypomnieć o tym przy okazji targów IFA 2018, które lada moment rozpoczną się w Berlinie.

Koreańska firma już przed otwarciem targów zdradziła, czym uraczy zwiedzających - w tym roku projektanci LG postanowili pochylić się m.in. nad problemem wyświetlania obrazu w grach komputerowych. Lada moment na rynek trafi nowa seria monitorów UltraGear, a wraz z nią topowy model 34GK950G. Z umieszczeniem tego 34-calowego monstrum na biurku wiele osób może mieć mały problem, ale trzeba przyznać, że sprzęt prezentuje się całkiem nieźle.

Rzecz najważniejsza, czyli matryca. Mamy tu do czynienia z panelem wykonanym w technologii Nano IPS, który firma wprowadziła do swojego portfolio już w zeszłym roku przy okazji premiery modelu 32UK950. Cechą charakterystyczną tych matryc jest doskonałe odwzorowanie kolorów - gwarantują aż 98-procentowe pokrycie przestrzeni barw DCI-P3. Efekt? Jeśli odpalisz na tym monitorze film w wysokiej jakości albo grę komputerową, będą wyglądać dokładnie tak, jak chcieli tego ich twórcy.

Warto jednak zauważyć, że zeszłoroczny model 32UK950 projektowany był nie z myślą o graczach, lecz o użytkownikach biznesowych. Był skierowany do osób, które szukają monitora do pracy w programach do obróbki grafiki lub filmów, dlatego zabrakło w nim kilku rozwiązań, które znajdziemy w serii UltraGear.

Zacznijmy od tego, co zauważymy już na pierwszy rzut oka. Matrycę w modelu 34GK950G wygięto, aby zintensyfikować rozgrywkę. Zdecydowano się także na zastosowanie wydłużonego panelu UltraWide o proporcjach 21:9. Dzięki tym rozwiązaniom granie stanie się nieco bardziej immersyjne. Nie mogło także zabraknąć technologii G-Sync od Nvidii, która zminimalizuje opóźnienia w wyświetlaniu obrazu. A skoro już przy wyświetlaniu jesteśmy - matryca w tym modelu ma pracować przy częstotliwości 120 Hz. Miłośnicy dynamicznych gier pokroju Counter-Strike: Global Offensive powinni być zadowoleni

Jak przystało na gamingowy sprzęt, nie mogło zabraknąć odważnego wzornictwa. To objawia się zarówno w dość dynamicznej sylwetce, jak i konfigurowalnym podświetleniu Sphere Lighting. Ten kolorowy pierścień z tyłu obudowy prawdopodobnie będzie działać podobnie do funkcji Ambilight w telewizorach Philipsa, pozwalając wybrać sposób podświetlania ściany za monitorem.

Więcej na temat urządzeń z serii UltraGear dowiemy się podczas prezentacji na targach IFA. Mam nadzieję, że producent ujawni nie tylko szczegółową specyfikację urządzenia, ale także inne modele z tej serii oraz ich sugerowane ceny.

Źródło: Informacja prasowa

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV