Repertuar kin Nowość Program TV

LG wprowadzi do sprzedaży laserowy rzutnik 4K ultrakrótkiego rzutu

Podczas targów CES firma LG zawalczy o uwagę miłośników kina nie tylko zwijanymi telewizorami. Korporacja szykuje się także na premierę nowego projektora 4K.

Gigantyczne telewizory, których przekątna przekracza 80 cali, mają jedną, zasadniczą wadę – kosztują fortunę. Jeśli nie masz w zanadrzu worka forsy (albo zdrowej i młodej nerki, która nie jest ci już potrzeba), prawdopodobnie nie stać cię na niego. Ciekawą alternatywą może wydawać się zakup projektora, ale korzystanie z tego sprzętu w wielu przypadkach może okazać się problematyczne. Aby wyświetlić duży, 100-calowy obraz, trzeba ustawić projektor kilka metrów od ściany, a najlepiej powiesić na suficie, gdzieś na środku salonu. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Tu z pomocą przychodzą projektory krótkiego rzutu, które postawione tuż przy ścianie projekcyjnej wyświetlą wielki ekran. Jeden z takich gadżetów wkrótce zaprezentuje firma LG.

Projektor CineBeam Laser 4K drugiej generacji (HU85L) ma wszystko to, czego potrzeba, aby zamienić niewielki salon w porządną salę kinową. Wystarczy ustawić go w odległości 5 centymetrów od ściany, aby wyświetlił 90-calowy obraz. Odsuń go na ok. 18 centymetrów, a wyświetli obraz o przekątnej 120 cali. Co więcej, pracuje w rozdzielczości 4K, dlatego dobrze dogada się m.in. z Netflixem czy odtwarzaczami Blu-ray 4K.

Filmy wyświetlane przez taki projektor na pewno nie będą tak jasne i kontrastowe jak te, który oglądalibyśmy na telewizorach z górnej półki cenowej. Ale w dobrze zaciemnionym pomieszczeniu powinien sprawdzić się przyzwoicie. Znajdziemy tu także technologię ThinQ, pozwalającą sterować wyświetlanymi treściami za pośrednictwem komend głosowych, dokładnie tak, jak ma to miejsce w najnowszych telewizorach LG z najwyższej serii.

-
-

Niewiadomą pozostaje oczywiście cena urządzenia, LG nie zdradza na razie, ile trzeba będzie zapłacić za CineBeam Laser 4K HU85L. Ale nie będą to na pewno małe pieniądze, możemy spodziewać się, że projektor zostanie wyceniony na równi z topowymi QLED-ami czy OLED-ami z 65-calową matrycą. Więcej na temat tego sprzętu dowiemy się za kilka tygodni podczas oficjalnej prezentacji na targach CES w Las Vegas.

Źródło: Informacja prasowa

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.