Repertuar kin Nowość Program TV

Lootboksy nie tylko w grach. MysteryBrand kusi fizycznymi przedmiotami

Lootboksy przestają być domeną wyłącznie gier. Pewien kontrowersyjny serwis postanowił zrobić interes na skrzynkach z losowymi, fizycznymi przedmiotami.

Strona MysteryBrand działa w sieci już od kilku miesięcy, jednak teraz ponownie zrobiło się na jej temat głośno za sprawą filmów opublikowanych przez dwóch popularnych twórców internetowych. Jake Paul oraz RiceGum, śledzeni przez odpowiednio 17 milionów i 10 milionów użytkowników, zamieścili w serwisie YouTube filmy promujące tę stronę i zachęcające do korzystania z niej, zapewniając przy tym, że to nie tylko świetna zabawa, ale i szansa na zdobycie kosztownych i rzadkich przedmiotów za niską cenę.

Czym jednak tak właściwie jest MysteryBrand? Strona w swoich założeniach przypomina znane z gier lootboksy, o których głośno zrobiło się za sprawą m.in. Star Wars: Battlefront II. Płacąc odpowiednią kwotę (od kilku do nawet kilku tysięcy dolarów) otrzymuje się skrzynkę, w której mogą znaleźć się przeróżne przedmioty. Od niewiele wartych kabli i etui na telefony, poprzez markowe ubrania i elektronikę, a na… luksusowych samochodach i wartych kilkaset milionów dolarów apartamentach kończąc. Przynajmniej w teorii, bo szansa na zdobycie tych najcenniejszych nagród jest niewielka. Co ciekawe, procentowa szansa na zdobycie poszczególnych przedmiotów jeszcze do niedawna była widoczna na stronie. Newsweek informuje, że szansa na zdobycie „najdroższej nieruchomości w Los Angeles o wartości 250 milionów dolarów” wynosi… 0,0000018%.

Cała sprawa wzbudza też kontrowersje ze względu na niejasne zasad funkcjonowania strony. W jej regulaminie znajduje się zapis, że pewne przedmioty mogą nie zostać wysłane do „szczęśliwców”, którym udało się je zdobyć – i to bez podawania przyczyny. Na Reddicie można znaleźć wpisy osób, które od kilkudziesięciu dni czekają na dostarczenie „wygranych” przedmiotów, chociaż znaleźć można też wpisy, które swoje „nagrody” otrzymały. Nie da się również ukryć, że zasada działania strony to nic innego, jak hazard, a sposób jej funkcjonowania zachęca do ciągłego wydawania pieniędzy. Może być to szczególnie szkodliwe dla najmłodszych użytkowników – a to właśnie oni są głównymi odbiorcami treści popularnych internetowych twórców, którzy w ostatnim czasie zajęli się promowaniem MysteryBrand.

-
-

Źródło: youtube.com, newsweek.com, mysterybrand.net / fot. mysterybrand.net
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry to walka o…

Do sieci wyciekły nowe materiały promujące film Avengers: Koniec gry - mamy na nich okazję…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Norbert Zaskórski
Plotka
-

Dragon Ball Super – kiedy powróci…

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje na temat kontynuacji serialu Dragon Ball Super.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.