Przeczytaj w weekend

Mark Hamill doceniony. Aktor otrzymał nagrodę podczas panelu [SDCC 2019]

Na San Diego Comic-Con 2019 nagrodzony został Mark Hamill. Aktor został doceniony za jego wpływ na popkulturę.

Na San Diego Comic-Con 2019 nagrodzony został Mark Hamill. Aktor został doceniony za jego wpływ na popkulturę.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Na San Diego Comic-Con 2019 odbył się panel poświęcony serialowi Ciemny kryształ: Czas buntu. Ujawniono tam nie tylko informacje na temat tej produkcji, ale miało tam miejsce również inne istotne wydarzenie - Mark Hamill otrzymał nagrodę Icon Award od organizatorów imprezy. Wręczana jest ona osobom lub organizacjom, które przyczyniły się do szerzenia popkultury. Wcześniej otrzymali ją m.in. George Lucas, Stan Lee i Ray Bradbury.

Mark Hamill od lat związany jest ze światem komiksu, filmu i szeroko pojętej popkultury. Zasłynął przede wszystkim jako Luke Skywalker w serii Gwiezdne Wojny, a także głos Jokera w animacjach i grach o Batmanie. Ostatnio mogliśmy oglądać go w roli Trickstera w serialu Flash, a także usłyszeć jako głos Laleczki Chucky. 

Słuchajcie, mówiłem wam jakim jestem szczęśliwcem, że mogę robić te wszystkie rzeczy, które kochałem jako dzieciak i dostawać za nie pieniądze, więc ta nagroda wydaje się dla mnie przesadą, ale bardzo ją doceniam. Dziękuję wam bardzo. Aktorzy wstają i mówią, że muszą podzielić się tą nagrodą z kimkolwiek, kto jest ich agentem czy coś, ale... jeśli nie wy, to z pewnością bym tutaj nie stał. Zacząłem pojawiać się na tych imprezach lata przed tym, jak poznałem George'a [Lucasa - przyp. red.]. Pamiętam, że na jednej z imprez usłyszałem, jak powiedziano: "słyszałeś, w tym roku ma tu być 5 tysięcy osób" - powiedział Hamill podczas odbierania nagrody.

Źródło: comicbook.com / fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV