Wielka wojna w Marvelu: ostre spięcia szefa MCU i jego byłej zastępczyni. Poszło m.in. o LGBTQ
Szef Marvel Studios, Kevin Feige, miał kilka razy w ostry sposób spierać się ze swoją byłą zastępczynią, Victorią Alonso, m.in. w kwestiach związanych z LGBTQ.
Szef Marvel Studios, Kevin Feige, miał kilka razy w ostry sposób spierać się ze swoją byłą zastępczynią, Victorią Alonso, m.in. w kwestiach związanych z LGBTQ.
W połowie marca dowiedzieliśmy się, że Victoria Alonso, najważniejsza po Kevinie Feige osoba w Marvel Studios, nadzorująca m.in. postprodukcję i efekty wizualne, odeszła z firmy. Dopiero później ujawniono, że w rzeczywistości została ona zwolniona przez Disneya za pracę nad filmem Argentyna, 1985 dla innej wytwórni; Alonso, mimo wielokrotnych upomnień, nieustannie naruszała warunki podpisanego kontraktu. Dodajmy też, że Feige w żaden sposób nie stanął w obronie dawnej przyjaciółki.
Teraz w tej sprawie pojawiają się nowe informacje, które pochodzą z książki MCU: The Reign of Marvel Studios Joanny Robinson. Jak się okazuje, Feige i Alonso - oboje pracujący w firmie od powstania Kinowego Uniwersum Marvela w 2008 roku - na początku 2022 roku znaleźli się na trajektorii konfliktowej, która doprowadzała do ostrych spięć między nimi przez kolejne kilka miesięcy.
"Nie wychylaj się i rób swoje"
W kwietniu 2022 roku Alonso skrytykowała ówczesnego szefa Disneya, Boba Chapeka, za to, że ten nie wypowiedział się przeciwko uchwalonej na Florydzie i wymierzonej w społeczność LGBTQ ustawie "Don't Say Gay", która de facto uniemożliwiała przeprowadzenie dyskusji na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej w szkołach. Alonso, prywatnie będąca lesbijką, po tym zdarzeniu dostała zakaz wypowiada się w mediach. Jak do tej pory nie wiedzieliśmy jednak, że w wyniku całej sytuacji zaufanie do niej stracił również Feige.
Wygląda na to, że od tego momentu konflikty między Feige a Alonso zaczęły przybierać na sile:
Ant-Man 3 a symbole LGBTQ
Kością niezgody stała się także inna ze związanych z LGBTQ kwestii. Włodarze Marvel Studios, najprawdopodobniej działający z pełną wiedzą Feige, poinstruowali Alonso, by ta w procesie postprodukcji filmu Ant-Man i Osa: Kwantomania usunęła z przeznaczonych na zagraniczne rynki wersji historii wszystkie symbole mogące być kojarzone z LGBTQ. Alonso odmówiła; za usunięcie symboli odpowiadał ostatecznie inny z najważniejszych decydentów Marvel Studios, Louis D'Esposito - zwolniona niedługo później kobieta jego ruch wzięła za "zdradę".
Według przekazanych wcześniej przez Variety doniesień Alonso miała być także jedną z głównych odpowiedzialnych za "toksyczną" atmosferę w Marvelu - szczególnie w kontekście współpracy z zewnętrznymi firmami zajmującymi się przygotowywaniem efektów specjalnych do kolejnych odsłon MCU.
Największe błędy i problemy 4. i 5. fazy MCU
Źródło: The Direct
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1987, kończy 38 lat
ur. 1978, kończy 47 lat
ur. 1981, kończy 44 lat
ur. 1966, kończy 59 lat
ur. 1970, kończy 55 lat