MCU – jakie filmy w 4. fazie? Fanowska grafika i teoria o Avengers: Endgame

MCU zbliża się do 4. fazy, a jeden z fanów przedstawił światu swoje propozycje na filmy, które w jej ramach zobaczymy. Pojawiła się także nowa teoria o związku filmu Avengers: Endgame z komiksem.

MCU zbliża się do 4. fazy, a jeden z fanów przedstawił światu swoje propozycje na filmy, które w jej ramach zobaczymy. Pojawiła się także nowa teoria o związku filmu Avengers: Endgame z komiksem.

MCU zbliża się do wielkiej kulminacji w postaci filmu Avengers: Endgame - to w nim zobaczymy ostateczny pojedynek herosów z Thanosem. Ten film zakończy bieżącą fazę MCU i da początek nowej, czwartej. W jej ramach zobaczymy wiele nowych filmów, jednak na razie nie wiadomo jeszcze, jakie dokładnie produkcje przed nami.

W oczekiwaniu na oficjalne ogłoszenia, jeden z fanów postanowił przygotować własną listę filmów, które jego zdaniem znajdą się w 4. fazie MCU. Posegregował je grupami, przewidując nawet rok ich premiery. Na liście znalazły się sequele znanych produkcji, a także propozycje na coś zupełnie nowego - na przykład Fantastyczną czwórkę, Shang-Chi, Nova czy X-Force. Zobaczcie fanowską grafikę - jesteście zainteresowani tymi propozycjami?

My prediction/wildest fantasies for the next 11 years of the MCU! from r/marvelstudios

Zanim jeszcze 4. faza MCU wejdzie do realizacji, czeka nas wspomniany film Avengers: Endgame, który również jest owiany tajemnicą. Wokół produkcji krąży dużo spekulacji i teorii fanowskich, z których część brzmi całkiem interesująco. Nowa pochodzi od dziennikarza comicbook.com i jest oparta na jednym z komiksów Marvela, który według niektórych fanów może spoilerować wydarzenia z nadchodzącego filmu. Avengers #343, bo o tym komiksie mowa, wprowadza ciekawą postać, jaką jest Proctor. Złoczyńca może przemieszczać się między wymiarami i jest śmiertelnym zagrożeniem dla grupy Avengers. Proctor przewodzi grupie The Gatherers, która jest złożona z członków Avengers z alternatywnych rzeczywistości i której głównym celem jest zabicie swoich odpowiedników.

W związku z tym, że MCU przedstawiło już wymiar kwantowy, podróże między wymiarami nabierają coraz większego sensu i wielu spodziewa się, że to właśnie w ten sposób Avengers będą chcieli pokonać Thanosa. Według nowej teorii, w swoich podróżach mogą poznać alternatywne wersje samych siebie, co będzie prowadziło do trudnej decyzji - kogo pozostawić przy życiu?

Dziennikarz zwraca uwagę, że Marvel jakiś czas przed premierą danego filmu MCU wznawia komiks, który posiada informacje z nim związane. Tak zrobili w kwietniu 2018 roku, gdzie poruszono kwestię walki z Thanosem czy jak Thor zrobi Stormbreakera. Dlatego sądzą, że nowy numer komiksu może mieć to samo znaczenie dla Avengers: Endgame.

Na tę chwilę nie ma oficjalnych informacji o tym, by w filmie pojawił się Proctor. Dlatego traktujmy tę informację z dystansem.. Co myślicie o tej teorii?

Avengers: Endgame - premiera w kwietniu tego roku. Zobaczcie też nową scenę z Avengers: Infinity War, która pokazuje co potrafi jeden z Kamieni Nieskończoności. Komputerowy klip koniec końców nie trafił do realizacji:

A feature of what the power stone also can do was cut out. Thought this would’ve looked really cool If it was finished. from r/marvelstudios

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV