Przeczytaj w weekend

MediaTek też stworzy gamingowy procesor smartfonowy

Nie tylko Qualcomm ma chrapkę na klientów zainteresowanych grami mobilnymi. Również firma MediaTek planuje projektować podzespoły smartfonowe tworzone z myślą o zastosowaniu gamingowym.

Nie tylko Qualcomm ma chrapkę na klientów zainteresowanych grami mobilnymi. Również firma MediaTek planuje projektować podzespoły smartfonowe tworzone z myślą o zastosowaniu gamingowym.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski

MediaTek nie kojarzy się z producentem rozwiązań klasy premium. Podzespoły tej firmy trafiają do budżetowych smartfonów, gdyż nie są tak wydajne jak układy Qualcomm, Exynos czy Kirin. MediaTek chce jednak zmienić swój wizerunek i zainwestować w rozwiązania, które zadowolą najbardziej wymagających użytkowników. Graczy.

W tym celu korporacja opracowała nową rodzinę procesorów Helio G90 o podwyższonej wydajności. Na początku do sprzedaży trafią dwa modele – G90 oraz G90T – ośmiordzeniowe układy o taktowaniu 2,05 GHz, które mogą współpracować nawet z 10 GB pamięci RAM. To zdecydowanie lepsze podzespoły niż budżetowe konstrukcje, z których dotychczas słynął MediaTek.

A to jeszcze nie koniec ciekawych informacji. Linię Helio G90 wyposażono w technologię HyperEngine, która ma zminimalizować lagi podczas grania. Jeśli sieć Wi-Fi będzie pracować niestabilnie, procesor będzie w stanie wesprzeć ją sygnałem LTE, aby zminimalizować opóźnienia w przesyle danych pomiędzy telefonem a serwerem gry. Procesory pozwolą także podłączyć telefon do dwóch sieci Wi-Fi jednocześnie na różnych pasmach, aby ustabilizować połączenia z serwerem.

MediaTek wdroży również rozwiązania minimalizujące opóźnienia ekranu dotykowego oraz wsparcie dla technologii HDR10 i 64-megapikselowych aparatów. Wszystko wskazuje na to, topowe Snapdragony doczekają się poważnego konkurenta.

Największą niewiadomą pozostaje to, w jakim sprzęcie ujrzymy te nowe, ultrawydajne podzespoły. Prawdopodobnie nie trafią one do nowych telefonów Samsunga czy Apple, ale inni producenci mogą rozważyć przesiadkę na nową technologię. Zwłaszcza jeśli ta będzie tańsza niż rozwiązania oferowane przez firmę Qualcomm.

 

Źródło: Engadget / Zdjęcie: MediaTek

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV