Przeczytaj w weekend

Men in Black: International - czy to dobry film? Są recenzje krytyków

Men in Black: International wkrótce trafi do kin na całym świecie, a o rozrywkę zadba duet Chris Hemsworth - Tessa Thompson. Czy film udał się twórcom?

Men in Black: International wkrótce trafi do kin na całym świecie, a o rozrywkę zadba duet Chris Hemsworth - Tessa Thompson. Czy film udał się twórcom?

Men in Black International to spin-off Facetów w czerni. Chris Hemsworth i Tessa Thompson wcielają się w agentów, którzy będą pracować w tajnej organizacji i walczyć z obcymi przybywającymi na Ziemię. Fabuła osadzona jest głównie w Londynie. Teraz pojawiły się w sieci pierwsze recenzje krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes film uzyskał zaledwie 31 procent pozytywnych recenzji. Dziewięć z nich jest pozytywnych, zaś aż 20 krytyków wystawiło ocenę negatywną (daje to średnią notę 4.47/10). 

Film nie prezentuje się najlepiej. Krytycy zwracają uwagę, że choć całość unowocześniono, to jednak popełnia wiele z błędów poprzednich odsłon franczyzy. Komentujący są najczęściej zdania, że to zupełnie niepotrzebny film, który bardzo szybko zapomnimy po wyjściu z kina. Każda z pozytywnych recenzji chwali duet głównych bohaterów, zaś wśród negatywnych dominuje stwierdzenie, że nie widać w ogóle tej chemii, którą Tessa Thompson i Chris Hemsworth imponowali w Thor: Ragnarok. Zwracana jest też uwaga na problemy z fabułą, brakiem dokończonych wątków i zbyt pospieszne zakończenie. Są tutaj jednak widoczne elementy thrillera szpiegowskiego i w tym elemencie film ten stanowi przyjemne kino na niedzielny wieczór. Men in Black International jest więc średniej jakości rozrywką, gdzie nawet główny duet bohaterów nie jest zawsze w stanie spełnić oczekiwań widowni.

Premiera filmu w USA już 14 czerwca.

Źródło: comicbook.com/zdjęcie główne: Sony

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV