Microsoft i Sony wspólnymi siłami rozwiną branżę cloud gamingu

Na rynku technologicznym doszło do dość nietypowego porozumienia. Microsoft dostarczy Sony technologię, która pozwoli ulepszyć działanie chmurowych usług korporacji.

Na rynku technologicznym doszło do dość nietypowego porozumienia. Microsoft dostarczy Sony technologię, która pozwoli ulepszyć działanie chmurowych usług korporacji.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  google 

Branża streamingowania gier jest w powijakach i dopiero pod koniec roku pokaże, na co ją stać. To wtedy pojawi się usługa Google Stadia skierowana do tych graczy, którzy chcieliby uruchamiać ulubione tytuły na niemal dowolnym sprzęcie - starym laptopie, telewizorze, smartfonie czy tablecie. Wiele wskazuje na to, że tak odważne wejście Google na rynek gamingowy połączyło odwiecznych konkurentów.

Przedstawiciele Sony i Microsoftu podpisali porozumienie, na mocy którego wspólnie będą rozwijać branżę streamingowania gier. Microsoft zadeklarował się, że dostarczy japońskiej firmie rozwiązania chmurowe pracujące w oparciu o chmurę Azure, aby korporacja mogła usprawnić funkcjonowanie swoich usług. A na tym jeszcze nie koniec. Nie można wykluczyć, że w przyszłości powstanie nowa platforma będąca bezpośrednią konkurencją dla Stadii.

Świadczą o tym zapewnienia Microsoftu, jakoby współpraca miała objąć także wysiłki zmierzające do "zbudowania lepszej platformy deweloperskiej dla twórców treści". Więcej na temat tej inicjatywy mamy dowiedzieć się w przyszłości, na razie wiadomo tylko tyle, że współpraca będzie związana z rozwojem usług chmurowych dla graczy. Obie korporacje zobowiązały się do udostępnienia szerszych informacji tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Marvel’s Spider-ManCall of Duty 2019

Wszystko wskazuje na to, że rewolucja cloud gamingu zbliża się do nas wielkimi krokami. Nvidia szykuje się do udostępnienia GeForce Now szerokiej publiczności, Stadia będzie miała swój głośny debiut na jesieni, a Sony i Microsoft zbierają siły, aby na poważnie włączyć się do tej rywalizacji. Nadchodzą bardzo ciekawe czasy w branży gamingowej.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Microsoft

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV