Minister Gliński o nowych historycznych produkcjach. Które zobaczymy najszybciej?

Minister Piotr Gliński podczas wywiadu dla rmf24 zdradził nieco więcej informacji odnośnie kolejnych historycznych produkcji.

Minister Piotr Gliński podczas wywiadu dla rmf24 zdradził nieco więcej informacji odnośnie kolejnych historycznych produkcji.

Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego, gościł w programie rmf24, gdzie wypowiedział się na temat powstających filmów historycznych. Minister zdradził, że w przygotowaniu jest obecnie 40 projektów historycznych. Najbliżej premiery jest film Kurier w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Produkcja o Janie Nowaku-Jeziorańskim trafi do kin w marcu. Niedługo zakończenia prac doczekać ma się film Legiony, którego premiera także powinna odbyć się jeszcze w tym roku. Gliński zdradził ponadto, że wsparto nowe projekty m.in. Małgorzaty Szumowskiej i Agnieszki Holland.

(...) oprócz 40 różnych filmów, bardzo różnych, chociażby Janusz Majewski robi kryminał z czasów drugiej wojny światowej, Czarny Mercedes, też wsparcie ministerstwa przez wytwórnię na Chełmskiej. To jest film który już pewnie niedługo będzie na ekranach. Myślę, że już w tym roku, bo zdjęcia już chyba się kończą, lub już się skończyły. Mamy film o księdzu Kotlarzu który już jest prawie skończony. To jest ten ksiądz który został zamordowany w Radomiu.

Dziś do sieci trafił zwiastun nowego filmu Pasikowskiego, który możecie zobaczyć na naszej stronie. O nowych projektach będziemy informować na bieżąco.

Kurier - zwiastun nowego filmu Pasikowskiego

Źródło: www.rmf24.pl/ zdjęcie główne: Fot. Bartosz Mrozowski/Kurier

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV