Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement
 

Mnóstwo zamówień i kontynuacji na stacji FX

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja ramówkowa stacji FX na sezon 2013/14. Jedna z najpopularniejszych, podstawowych kablówek w USA zamówiła kilka interesujących produkcji.

O kontynuacji Justified pisaliśmy w osobnym newsie. Była to formalność. Produkcja powróci w 2014 roku z kolejnym sezonem. Szef stacji FX – John Landgraf zapowiedział również kolejne dwa seriale dramatyczne, których produkcja rozpoczęła się niedawno. Mowa o „Tyrant”, którego twórcami są Howard Gordon, Gideon Raff i Craig Wright (pilotowy odcinek reżyseruje zdobywca Oscara Ang Lee) oraz „The Strain”, czyli horror o wampirach autorstwa Guillermo del Toro i Carltona Cuse’a. Landgraf powiedział, że obecnie trwają prace nad scenariuszami do odcinków i już niebawem oba projekty powinny otrzymać zamówienie pierwszego sezonu.

Langraf poinformował również, że jesienią stacja FX uruchomi swój drugi kanał telewizyjny o nazwie FXX. To na nim emitowane będą następujące seriale: „It’s Always Sunny In Philadelphia”, „The Leauge” i „Legit”. Cała trójka otrzymała zamówienie kolejnych sezonów (odpowiednio nr 10, 6 i 2).

Stacja FX dała zielone światło na produkcję pilotowego odcinka komediowego projektu pt. „How And Why” autorstwa Charliego Kaufmana – zdobywcy Oscara. Będzie to produkcja opowiadająca o mężczyźnie, który jest ekspertem od pracy reaktorów nuklearnych, ale kompletnie nie radzi sobie w swoim prywatnym życiu.

FX zamówiła również pierwszy serial limitowany – adaptację komediodramatu kryminalnego braci Coenów z 1996 roku pt. „Fargo” (w którym główne role zagrali William H. Macy i Steve Buscemi). Dodatkowo John Landgraf ogłosił zamówienie projektów kilku interesujących seriali od takich twórców jak Sam Mendes i Shawn Ryan. Mowa o:

  • „Grand Hotel” – projekt Sama Mendesa umiejscowiony w Paryżu. Fabuła skupiać się będzie na luksusowym hotelu w samym centrum Paryża, który staje się celem ataku terrorystów.
  • „Sutton” – projekt oparty na książce o tym samym tytule autorstwa J.R. Moeringher, umiejscowiony pod koniec lat 60., który skupiał się będzie na nieuchwytnym złodzieju, rabującym banki.
  • „Mad Dogs” – nowa produkcja Shawna Ryana oparta na brytyjskim thrillerze psychologicznym.
  • „Mayflower” – projekt autorstwa Paula Giamattiego i Gila Nettera opowiadająca o purytańskich osadnikach w kolonii Plymouth i ich trudnym sojuszu z rdzennymi Amerykanami mieszkającymi w tej samej okolicy.
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Spider-Man: Daleko od domu – co…

Zwiastun Spider-Man: Daleko od domu zadebiutował już w sieci. Czas zastanowić się, co mówi on…

Piotr Piskozub
Plotka
-

MCU – po Endgame czas na…

W sieci pojawiły się spekulacje, według których Marvel Studios rozwija wchodzący w skład MCU projekt…

Piotr Piskozub
-

Zapłaciłbyś 230 tys. zł? Poznaj najdroższe…

Chcemy przedstawić Wam listę najdroższych popkulturowych zabawek z serii Funko POP!.

Adam Siennica
-

Sex Education: sezon 1 – recenzja

Sex Education to nowy serial Netflixa wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Czy warto obejrzeć? Oceniam bez…

Ocena recenzenta:
8
Michalina Reda
-

Spider-Man: Daleko od domu – najlepsze…

Spider-Man: Daleko od domu to film MCU, którego zwiastun zadebiutował zaledwie wczoraj. Dziś natomiast przygotowaliśmy…

Emil Borzechowski
-

Netflix: wzrost cen abonamentu również w…

Podwyżki cen Netflixa przed nami? Nastroje widzów uspokaja biuro prasowe Netflix: wzrost cen w USA…

Co o tym sądzisz?