Mnóstwo zamówień i kontynuacji na stacji FX

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja ramówkowa stacji FX na sezon 2013/14. Jedna z najpopularniejszych, podstawowych kablówek w USA zamówiła kilka interesujących produkcji.

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja ramówkowa stacji FX na sezon 2013/14. Jedna z najpopularniejszych, podstawowych kablówek w USA zamówiła kilka interesujących produkcji.

Marcin Rączka

Marcin Rączka

O kontynuacji Justified pisaliśmy w osobnym newsie. Była to formalność. Produkcja powróci w 2014 roku z kolejnym sezonem. Szef stacji FX - John Landgraf zapowiedział również kolejne dwa seriale dramatyczne, których produkcja rozpoczęła się niedawno. Mowa o "Tyrant", którego twórcami są Howard Gordon, Gideon Raff i Craig Wright (pilotowy odcinek reżyseruje zdobywca Oscara Ang Lee) oraz "The Strain", czyli horror o wampirach autorstwa Guillermo del Toro i Carltona Cuse'a. Landgraf powiedział, że obecnie trwają prace nad scenariuszami do odcinków i już niebawem oba projekty powinny otrzymać zamówienie pierwszego sezonu.

Langraf poinformował również, że jesienią stacja FX uruchomi swój drugi kanał telewizyjny o nazwie FXX. To na nim emitowane będą następujące seriale: "It's Always Sunny In Philadelphia", "The Leauge" i "Legit". Cała trójka otrzymała zamówienie kolejnych sezonów (odpowiednio nr 10, 6 i 2).

Stacja FX dała zielone światło na produkcję pilotowego odcinka komediowego projektu pt. "How And Why" autorstwa Charliego Kaufmana - zdobywcy Oscara. Będzie to produkcja opowiadająca o mężczyźnie, który jest ekspertem od pracy reaktorów nuklearnych, ale kompletnie nie radzi sobie w swoim prywatnym życiu.

FX zamówiła również pierwszy serial limitowany - adaptację komediodramatu kryminalnego braci Coenów z 1996 roku pt. "Fargo" (w którym główne role zagrali William H. Macy i Steve Buscemi). Dodatkowo John Landgraf ogłosił zamówienie projektów kilku interesujących seriali od takich twórców jak Sam Mendes i Shawn Ryan. Mowa o:

  • "Grand Hotel" - projekt Sama Mendesa umiejscowiony w Paryżu. Fabuła skupiać się będzie na luksusowym hotelu w samym centrum Paryża, który staje się celem ataku terrorystów.
  • "Sutton" - projekt oparty na książce o tym samym tytule autorstwa J.R. Moeringher, umiejscowiony pod koniec lat 60., który skupiał się będzie na nieuchwytnym złodzieju, rabującym banki.
  • "Mad Dogs" - nowa produkcja Shawna Ryana oparta na brytyjskim thrillerze psychologicznym.
  • "Mayflower" - projekt autorstwa Paula Giamattiego i Gila Nettera opowiadająca o purytańskich osadnikach w kolonii Plymouth i ich trudnym sojuszu z rdzennymi Amerykanami mieszkającymi w tej samej okolicy.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV