Repertuar kin Nowość Program TV

Mnóstwo zamówień i kontynuacji na stacji FX

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja ramówkowa stacji FX na sezon 2013/14. Jedna z najpopularniejszych, podstawowych kablówek w USA zamówiła kilka interesujących produkcji.

O kontynuacji Justified pisaliśmy w osobnym newsie. Była to formalność. Produkcja powróci w 2014 roku z kolejnym sezonem. Szef stacji FX – John Landgraf zapowiedział również kolejne dwa seriale dramatyczne, których produkcja rozpoczęła się niedawno. Mowa o „Tyrant”, którego twórcami są Howard Gordon, Gideon Raff i Craig Wright (pilotowy odcinek reżyseruje zdobywca Oscara Ang Lee) oraz „The Strain”, czyli horror o wampirach autorstwa Guillermo del Toro i Carltona Cuse’a. Landgraf powiedział, że obecnie trwają prace nad scenariuszami do odcinków i już niebawem oba projekty powinny otrzymać zamówienie pierwszego sezonu.

Langraf poinformował również, że jesienią stacja FX uruchomi swój drugi kanał telewizyjny o nazwie FXX. To na nim emitowane będą następujące seriale: „It’s Always Sunny In Philadelphia”, „The Leauge” i „Legit”. Cała trójka otrzymała zamówienie kolejnych sezonów (odpowiednio nr 10, 6 i 2).

Stacja FX dała zielone światło na produkcję pilotowego odcinka komediowego projektu pt. „How And Why” autorstwa Charliego Kaufmana – zdobywcy Oscara. Będzie to produkcja opowiadająca o mężczyźnie, który jest ekspertem od pracy reaktorów nuklearnych, ale kompletnie nie radzi sobie w swoim prywatnym życiu.

FX zamówiła również pierwszy serial limitowany – adaptację komediodramatu kryminalnego braci Coenów z 1996 roku pt. „Fargo” (w którym główne role zagrali William H. Macy i Steve Buscemi). Dodatkowo John Landgraf ogłosił zamówienie projektów kilku interesujących seriali od takich twórców jak Sam Mendes i Shawn Ryan. Mowa o:

  • „Grand Hotel” – projekt Sama Mendesa umiejscowiony w Paryżu. Fabuła skupiać się będzie na luksusowym hotelu w samym centrum Paryża, który staje się celem ataku terrorystów.
  • „Sutton” – projekt oparty na książce o tym samym tytule autorstwa J.R. Moeringher, umiejscowiony pod koniec lat 60., który skupiał się będzie na nieuchwytnym złodzieju, rabującym banki.
  • „Mad Dogs” – nowa produkcja Shawna Ryana oparta na brytyjskim thrillerze psychologicznym.
  • „Mayflower” – projekt autorstwa Paula Giamattiego i Gila Nettera opowiadająca o purytańskich osadnikach w kolonii Plymouth i ich trudnym sojuszu z rdzennymi Amerykanami mieszkającymi w tej samej okolicy.
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.