Przeczytaj w weekend

Moc srebra Naomi Novik jest oparta na baśniach. Premiera wkrótce

Moc srebra jest najnowszą powieścią fantasy Naomi Novik, amerykańskiej pisarki polskiego pochodzenia. Wkrótce premiera w Polsce.

Moc srebra jest najnowszą powieścią fantasy Naomi Novik, amerykańskiej pisarki polskiego pochodzenia. Wkrótce premiera w Polsce.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Naomi Novik zyskała popularność dzięki serii fantasy His Majesty's Dragon, w której wykreowała świat z okresu wojen napoleońskich, w których wojska wykorzystują także smoki. Do ekranizacji tego cyklu przymierzał się Peter Jackson.

Spinning Silver należy do innego nurtu w twórczości Novik. Podobnie jak w przypadku nagradzanej Uprooted, do stworzenia świata i historii autorka wykorzystuje baśnie i legendy. Tym razem Novik pełnymi garściami czerpała z baśni braci Grimm.

Moc srebra ukaże się nakładem Domu Wydawniczego Rebis 29 stycznia 2o19 roku. Poniżej znajdziecie opis książki, a także projekt okładki.

Moc srebra - okładka
Źródło: Rebis

Mirjem, doprowadzona do ostateczności chorobą matki, postanawia przejąć nieudolnie prowadzony przez ojca rodzinny interes. Stanowcza i zimna jak lód, skutecznie egzekwuje wszelkie należności od pożyczkobiorców. A kiedy dziadek przekazuje jej pięć kopiejek w srebrze, Mirjem oddaje mu dług w złocie. W okolicy rozchodzi się wieść o młodej lichwiarce, która potrafi zamieniać srebro w złoto. Dla Mirjem jednak ta sława okazuje się przekleństwem. Zaczyna się bowiem nią interesować król Starzyków – obdarzonych nadnaturalnymi mocami, tajemniczych lodowatych istot, które wzbudzają trwogę wśród zwykłych śmiertelników.

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV