Molestowanie seksualne za kulisami Pogody na miłość. Obsada oskarża twórcę

Mark Schwahn, twórca seriali The Royals i Pogody na miłość, pod ostrzałem. Jest to kolejny producent oskarżony o molestowanie o seksualne.

Mark Schwahn, twórca seriali Pogoda na miłość i The Royals, został oskarżony o molestowanie seksualne przez scenarzystki oraz obsadę pierwszego tytułu. Wszystko zaczęło się od tweetów Audrey Wauchope, która opowiadała o swojej pierwszej pracy, gdzie działała z koleżanką, Rachel Specter. Chodzi oczywiście o serial Pogoda na miłość.

-
-

Scenarzystka twierdzi, że Mark Schwahn zatrudnił ją i jej koleżankę w określonym celu ze względu na urodę. W opowieściach czytamy, że scenarzystki były obmacywane i ciągle molestowane. Miejsce pracy były dla nich koszmarem. Twierdzą, że twórca pokazywał mężczyznom w ekipie nagie zdjęcia aktorek, z którymi miał romanse. Aktorki nie wiedziały wówczas o tych zdjęciach, a mężczyźni w ogóle nie chcieli tego oglądać. Wauchope mówi, że podczas spotkań i prac nad odcinkami wszystkie kobiety siadały tak, by Schwahn nie usiadł koło nich. Czasem scenarzyści pomagali koleżankom, siadając koło Schwahna. Często jednak twórca serialu siadał koło dziewczyn i je obejmował podczas pracy. Niektórym masował ramiona. Wauchope twierdzi, że niektóre kobiety miały o wiele gorzej pod względem przekraczania fizycznej granicy.

Potem do oskarżeń dołączyły aktorki z obsady: Sophia Bush, Hilarie Burton, Bethany Joy Lenz, Danneel Harris, Michaela McManus, Kate Voegele, Daphne Zuniga, India de Beaufort, Bevin Prince, Jana Kramer, Shantel Van Santen i Allison Munn. Potwierdzają słowa Wauchope i same chcą opowiedzieć swoją historię.

Czytamy, że działania Schwahna były powszechnie znaną tajemnicą. Nazywają producenta człowiekiem, który manipulował emocjonalnie i psychicznie. Wprowadzał kobiety w sytuację niekomfortową. Czuły się zagrożone w pracy. W liście otwartym aktorek czytamy oskarżenia wobec innych producentów OTH, którzy nic nie zrobili w tej kwestii. Dlatego też molestowanie ze strony Schwahna ciągłe trwało. I wiele kobiety z obsady oraz ekipy musiało poddać się leczeniu z uwagi na traumatyczne sytuacje.

-
-

Telewizja E!, która odpowiada za jego nowy serial The Royals, twierdzi w oświadczeniu, że monitorują rozwój sytuacji. Zapewniają, że chcą zapewnić kobietom bezpieczne środowisko pracy. Żadnych decyzji nie podjęto.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
0 -

Aktor z MCU ostro o Marvelu:…

Christopher Eccleston, znany fanom Kinowego Uniwersum Marvela z filmu Thor: Mroczny świat, w niezwykle krytycznych…

Piotr Piskozub
0 -

Momoa o krytyce Ligi Sprawiedliwości: Trzymam…

Jason Momoa zabrał głos w kwestii krytyki, jaka spadła na film Liga Sprawiedliwości. Aktor nie…

Piotr Piskozub
0 -

Liga Sprawiedliwości morduje Avengers i X-Men…

W jednym z chińskich kin pojawił się nietypowy plakat promujący film Liga Sprawiedliwości.

Michalina Reda
0 -

Jak się robi sceny erotyczne w…

Bogusław Linda uchylił rąbka tajemnicy i opowiedział, jak wygląda realizacja scen łóżkowych w polskim kinie.…

Michalina Reda
0 -

Oto zwiastun 5. sezonu serialu Agenci…

Po klipach i zdjęciach promocyjnych, w sieci pojawił się pełny zwiastun nadchodzącego sezonu serialu Agenci…

Magda Muszyńska
spoilery
0 -

The Walking Dead: sezon 8, odcinek…

Po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w poprzednich odcinkach The Walking Dead, przyszedł czas na…

Ocena recenzenta:
7

Co o tym sądzisz?