Molestowanie seksualne za kulisami Pogody na miłość. Obsada oskarża twórcę

Mark Schwahn, twórca seriali The Royals i Pogody na miłość, pod ostrzałem. Jest to kolejny producent oskarżony o molestowanie o seksualne.

Mark Schwahn, twórca seriali Pogoda na miłość i The Royals, został oskarżony o molestowanie seksualne przez scenarzystki oraz obsadę pierwszego tytułu. Wszystko zaczęło się od tweetów Audrey Wauchope, która opowiadała o swojej pierwszej pracy, gdzie działała z koleżanką, Rachel Specter. Chodzi oczywiście o serial Pogoda na miłość.

-
-

Scenarzystka twierdzi, że Mark Schwahn zatrudnił ją i jej koleżankę w określonym celu ze względu na urodę. W opowieściach czytamy, że scenarzystki były obmacywane i ciągle molestowane. Miejsce pracy były dla nich koszmarem. Twierdzą, że twórca pokazywał mężczyznom w ekipie nagie zdjęcia aktorek, z którymi miał romanse. Aktorki nie wiedziały wówczas o tych zdjęciach, a mężczyźni w ogóle nie chcieli tego oglądać. Wauchope mówi, że podczas spotkań i prac nad odcinkami wszystkie kobiety siadały tak, by Schwahn nie usiadł koło nich. Czasem scenarzyści pomagali koleżankom, siadając koło Schwahna. Często jednak twórca serialu siadał koło dziewczyn i je obejmował podczas pracy. Niektórym masował ramiona. Wauchope twierdzi, że niektóre kobiety miały o wiele gorzej pod względem przekraczania fizycznej granicy.

Potem do oskarżeń dołączyły aktorki z obsady: Sophia Bush, Hilarie Burton, Bethany Joy Lenz, Danneel Harris, Michaela McManus, Kate Voegele, Daphne Zuniga, India de Beaufort, Bevin Prince, Jana Kramer, Shantel Van Santen i Allison Munn. Potwierdzają słowa Wauchope i same chcą opowiedzieć swoją historię.

Czytamy, że działania Schwahna były powszechnie znaną tajemnicą. Nazywają producenta człowiekiem, który manipulował emocjonalnie i psychicznie. Wprowadzał kobiety w sytuację niekomfortową. Czuły się zagrożone w pracy. W liście otwartym aktorek czytamy oskarżenia wobec innych producentów OTH, którzy nic nie zrobili w tej kwestii. Dlatego też molestowanie ze strony Schwahna ciągłe trwało. I wiele kobiety z obsady oraz ekipy musiało poddać się leczeniu z uwagi na traumatyczne sytuacje.

-
-

Telewizja E!, która odpowiada za jego nowy serial The Royals, twierdzi w oświadczeniu, że monitorują rozwój sytuacji. Zapewniają, że chcą zapewnić kobietom bezpieczne środowisko pracy. Żadnych decyzji nie podjęto.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
0 -

40 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Wiktor Fisz
0 -

Oscary, które nie były przepustką do…

Wśród miłośników kina popularna jest opinia, że osoba odbierająca Oscara, trafia do filmowego nieba i…

Adam Siennica
0 -

Agnieszka Kotulanka nie żyje. Aktorka z…

Informację o śmierci Agnieszki Kotulanki ogłosiła jej rodzina w nekrologu zamieszczonym w Gazecie Wyborczej.

Adam Siennica
0 -

Powrót The Expanse. Zwiastun i data…

Amerykańska stacja Syfy ruszą z promocją 3. sezonu The Expanse. Premiera za niepełna 2 miesiące.

Adam Siennica
0 -

Strzelanina na Florydzie będzie mieć wpływ…

Megan Boone, aktorka, która od początku gra główną rolę w serialu Czarna lista zdradziła informację…

Adam Siennica
0 -

Bez słowa Duncana Jonesa rozgrywa się…

Bez słowa to nowy film Netflixa w reżyserii Duncana Jonesa, który najbardziej znany jest ze…

Co o tym sądzisz?