Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Molestowanie seksualne za kulisami Pogody na miłość. Obsada oskarża twórcę

Mark Schwahn, twórca seriali The Royals i Pogody na miłość, pod ostrzałem. Jest to kolejny producent oskarżony o molestowanie o seksualne.

Mark Schwahn, twórca seriali Pogoda na miłość i The Royals, został oskarżony o molestowanie seksualne przez scenarzystki oraz obsadę pierwszego tytułu. Wszystko zaczęło się od tweetów Audrey Wauchope, która opowiadała o swojej pierwszej pracy, gdzie działała z koleżanką, Rachel Specter. Chodzi oczywiście o serial Pogoda na miłość.

-
-

Scenarzystka twierdzi, że Mark Schwahn zatrudnił ją i jej koleżankę w określonym celu ze względu na urodę. W opowieściach czytamy, że scenarzystki były obmacywane i ciągle molestowane. Miejsce pracy były dla nich koszmarem. Twierdzą, że twórca pokazywał mężczyznom w ekipie nagie zdjęcia aktorek, z którymi miał romanse. Aktorki nie wiedziały wówczas o tych zdjęciach, a mężczyźni w ogóle nie chcieli tego oglądać. Wauchope mówi, że podczas spotkań i prac nad odcinkami wszystkie kobiety siadały tak, by Schwahn nie usiadł koło nich. Czasem scenarzyści pomagali koleżankom, siadając koło Schwahna. Często jednak twórca serialu siadał koło dziewczyn i je obejmował podczas pracy. Niektórym masował ramiona. Wauchope twierdzi, że niektóre kobiety miały o wiele gorzej pod względem przekraczania fizycznej granicy.

Potem do oskarżeń dołączyły aktorki z obsady: Sophia Bush, Hilarie Burton, Bethany Joy Lenz, Danneel Harris, Michaela McManus, Kate Voegele, Daphne Zuniga, India de Beaufort, Bevin Prince, Jana Kramer, Shantel Van Santen i Allison Munn. Potwierdzają słowa Wauchope i same chcą opowiedzieć swoją historię.

Czytamy, że działania Schwahna były powszechnie znaną tajemnicą. Nazywają producenta człowiekiem, który manipulował emocjonalnie i psychicznie. Wprowadzał kobiety w sytuację niekomfortową. Czuły się zagrożone w pracy. W liście otwartym aktorek czytamy oskarżenia wobec innych producentów OTH, którzy nic nie zrobili w tej kwestii. Dlatego też molestowanie ze strony Schwahna ciągłe trwało. I wiele kobiety z obsady oraz ekipy musiało poddać się leczeniu z uwagi na traumatyczne sytuacje.

-
-

Telewizja E!, która odpowiada za jego nowy serial The Royals, twierdzi w oświadczeniu, że monitorują rozwój sytuacji. Zapewniają, że chcą zapewnić kobietom bezpieczne środowisko pracy. Żadnych decyzji nie podjęto.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
-

Elseworlds – co przegapiliście w crossoverze…

Chcemy Wam przedstawić listę easter eggów, które zostały pokazane w tegorocznym crossoverze Arrowverse, Elseworlds.

Piotr Piskozub
-

Najlepszy film Gwiezdnych wojen? Ostatni Jedi…

W sieci pojawiła się galeria zakulisowych zdjęć z planu produkcji Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi.

Michalina Reda
-

Filmy i seriale 2018 roku –…

Jak co roku Google przygotowało listę podsumowującą 2018 rok. Wbrew pozorom, najczęściej wyszukiwanym filmem w…

Dawid Muszyński
-

Mary Poppins powraca – recenzja filmu

Legendarna opiekunka powraca, tylko czy jest ku temu powód? Zapraszamy do lektury naszej recenzji.

Ocena recenzenta:
5
Adam Siennica
Plotka
-

Daredevil i inni Defenders w Disney+?…

Daredevil, Luke Cage i Iron Fist to seriale niedawno skasowane, czyli nie powrócą z kolejnymi…

Michalina Reda
Plotka
-

The Batman – scenariusz będzie gotowy…

The Batman to zapowiedziany film komiksowy DC, nad którym w pocie czoła pracuje Matt Reeves.…

Co o tym sądzisz?