Przeczytaj w weekend

Morgan Freeman żąda przeprosin od CNN. Do akcji wkraczają prawnicy

Oskarżony o molestowanie Morgan Freeman domaga się przeprosin od CNN, które opublikowało fałszywe jego zdaniem doniesienia. Poznajcie szczegóły.

Oskarżony o molestowanie Morgan Freeman domaga się przeprosin od CNN, które opublikowało fałszywe jego zdaniem doniesienia. Poznajcie szczegóły.

W zeszłym tygodniu świat obiegła wiadomość, że Morgan Freeman został oskarżony o molestowanie seksualne przez osiem kobiet. Rewelacje ujawniła telewizja CNN, a niedługo po ich publikacji współpracę z Freemanem zawiesiła firma VISA, która wielokrotnie pracowała z aktorem przy wielu akcjach marketingowych. Sam Freeman oświadczył, że nigdy nie molestował kobiet, a jedynie stosował - być może niefortunne - żarty słowne w towarzystwie znajomych z planu. Przeprasza, jeśli został źle zrozumiany.

Teraz wszystko wskazuje na to, że aktor postanowił zawalczyć o sprawiedliwość przy użyciu bardziej konkretnych środków. Portal TVLine informuje, że Freeman i jego prawnicy wystosowali już specjalne pismo do siedziby telewizji. W jego treści wskazano, że doniesienia o molestowaniu, niewłaściwym dotyku i komentowaniu ubioru czy ciał kobiet były dziennikarskim nadużyciem i fałszem, a cała publikacja jest wynikiem złych intencji wymierzonych w aktora. Proszą o to, by CNN wycofało swoje słowa i publicznie przeprosiła aktora, który z powodu całej tej sytuacji stracił pracę w VISA.

W piśmie przedstawiciele aktora odnoszą się również do konkretnego akapitu w artykule z oskarżeniami. Zdaniem prawników, Chloe Melas - dziennikarka CNN i jednocześnie współautorka artykułu - źle zinterpretowała anegdotę opowiadaną przez Freemana na konferencji prasowej i w swoich oskarżeniach przytoczyła jej treść jako obraźliwy komentarz skierowany do niej samej. Freeman widzi tę sytuację zupełnie inaczej - na konferencji press junket podczas promocji filmu Going in Style, Freeman komentował historię kolegi z planu, Michaela Caine'a, używając sformułowania "Chciałbym tam być". W artykule natomiast Melas napisała, że te słowa były skierowane do niej, będącej wówczas w 6. miesiącu ciąży.

CNN nie udzieliło jeszcze komentarza. Będziemy informować o szczegółach.

Źródło: tvline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV