Na Detroit: Become Human jeszcze trochę poczekamy

Wygląda na to, że raczej nie mamy co nastawiać się na rychłą premierę gry Detroit: Become Human. Quantic Dream zdradza kolejne wieści nt projektu.

Wygląda na to, że raczej nie mamy co nastawiać się na rychłą premierę gry Detroit: Become Human. Quantic Dream zdradza kolejne wieści nt projektu.

Michał Czubak
Michał Czubak

W 2015 roku poznaliśmy grę Detroit: Become Human cenionego studia Quantic Dream. Wówczas sądzono, że jej premiera może mieć miejsce w 2017 roku. Teraz okazuje się, że wcale nie jest to takie pewne. Troszkę światła na spodziewaną datę premiery gry rzuca Davida Cage, szef studia, które nad produkcją pracuje.

Czytaj także: W styczniu poznamy kolejne szczegóły na temat Nintendo Switch

W rozmowie z Game Industry, Cage przekazał... że dopiero co skończył pisać scenariusz do gry.

- Właśnie skończyłem pisać scenariusz do Detroit. Zajęło mi to ponad 2 lata. Poświęcałem temu zajęciu 6 dni w tygodniu. Jest on prawdopodobnie 20 razy bardziej skomplikowany, niż to co do tej pory tworzyliśmy - przyznaje David Cage.

Zakończenie prac nad scenariuszem Detroit: Become Human to niewątpliwie sukces, gdyż twórcy obiecywali, że warstwa fabularna będzie bardzo rozbudowana, a każda decyzja podjęta przez gracza, wpłynie na dalszy przebieg fabuły. Jednak od strony dewelopingu nie wróży to rychłego zakończenia prac, które jak można przypuszczać, dla większości scen gry jeszcze się nawet nie rozpoczęły.

Gra szykowana jest z myślą o konsoli PlayStation 4. Jej data premiery nigdy nie została podana.

Źródło: gamesindustry.biz / fot. SCEE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV