Na noże - opinie o filmie Riana Johnsona. Podzieli widzów mniej niż Ostatni Jedi?

Do sieci trafiły pierwsze opinie o nowym filmie Riana Johnsona, reżysera m.in. filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. Czy widownia jest zadowolona po seansie?

Do sieci trafiły pierwsze opinie o nowym filmie Riana Johnsona, reżysera m.in. filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. Czy widownia jest zadowolona po seansie?

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Film Na noże to kryminał, który jak zapowiada reżyser Rian Johnson jest hołdem dla twórczości Agathy Christie. Produkcja opowiada o detektywie, który prowadzi sprawę morderstwa w willi należącej do pewnej, ekscentrycznej rodziny.

Film miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie pokazany został publiczności i krytykom. W sieci pojawiły się pierwsze opinie komentujące produkcję Johnsona i trudno jest znaleźć negatywne recenzje. Komentujący są zdania, że scenariusz Johnsona jest niezwykle oryginalny i ponadczasowy, zaś rola Daniela Craiga godna jest nawet Oscara. Co więcej, film w serwisie Rotten Tomatoes doczekał się wyniku 100% pozytywnych recenzji (na ten moment w serwisie znalazło się ich 13).

Recenzenci zauważają, że film jest niezwykle błyskotliwy i pełen humoru, który momentami wjeżdża na naprawdę szalone tory, a całość prezentuje się niezwykle oryginalnie i to pomimo inspiracji literackimi dziełami mistrzów kryminału. Widzów czeka wiele zwrotów akcji i naprawdę świetna zabawa, którą zafundował reżyser dzięki znakomitemu scenariuszowi oraz świetnie spisującej się obsady. Pochwały szczególnie kierowane są do Daniela Craiga. Komentujący nie mogą też nachwalić się intrygi, która ma w sobie wiele tajemnic i podczas seansu trudno będzie nam odgadnąć wszystkie rozwiązania i zwroty akcji. Kilka z opinii wspomina także o komentarzu społecznym, który w swoim filmie zamieścił twórca, ale więcej będzie wiadomo, kiedy film trafi do kin 27 listopada tego roku. 

W obsadzie projektu znajdują się Daniel Craig, Chris Evans, Lakeith Stanfield, Michael Shannon, Don Johnson, Toni Collette, Katherine Langford, Ana de Armas i Jamie Lee Curtis.

Źródło: comicbookcom/zdjecie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV