Na noże - szykujcie się na sequel. Może powstać cała franczyza

Sequel filmu Na noże oficjalnie dostał zielone światło - nie jest wykluczone, że będzie on kolejną odsłoną całej franczyzy.

Sequel filmu Na noże oficjalnie dostał zielone światło - nie jest wykluczone, że będzie on kolejną odsłoną całej franczyzy.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub
Tagi:  sequel 

Film Na noże był prawdziwą rewelacją ostatniej części zeszłego roku. Produkcja uzyskała nominację do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny, zapisując również na swoim koncie trzy nominacje do Złotych Globów (najlepsza komedia lub musical, najlepszy aktor w komedii lub musicalu - Daniel Craig i najlepsza aktorka w komedii lub musicalu - Ana de Armas). W dodatku obraz nadspodziewanie dobrze poradził sobie w box offisie, gromadząc w skali globalnej wpływy rzędu 294,5 mln USD. Nie dziwi więc specjalnie, że studio Lionsgate oficjalnie zapowiedziało powstanie sequela.

Amerykańskie portale zajmujące się tematyką Hollywood już teraz spekulują, że może to być początek większej franczyzy. Przypomnijmy, że o chęci powrotu do tego ekranowego świata już wcześniej zapewniali sam Craig, jak również reżyser i scenarzysta Rian Johnson. Ten ostatni w wywiadzie dla Entertainment Weekly stwierdził:

Musi się zdarzyć wiele rzeczy: w pierwszej kolejności muszę napisać scenariusz godny pierwszej części, więc zobaczymy. Miałem tak wiele przyjemności w trakcie pracy z Danielem, w dodatku podoba mi się sposób, w jaki Agatha Christie podeszła do postaci Poirot - byłoby wspaniale zrobić to samo z detektywem Blanciem. Możliwości wydają się nieograniczone.

Przypomnijmy, że w pierwszej części detektyw Benoit Blanc (Craig) musiał rozwiązać zagadkę śmierci nestora ekscentrycznej rodziny.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV