Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Najnowsza, najdroższa, najszybsza. Oto nowa karta graficzna od Nvidii

Karty graficzne Nvidia RTX 2080 Ti dopiero wkraczają na rynek, a już na horyzoncie pojawia się ich następca. Nvidia zaprezentowała nową najszybszą kartę w swoim portfolio.

Nvidia Titan RTX ma być najdoskonalszym przedstawicielem najnowszej generacji kart graficznych od Nvidii. Jak przystało na sprzęt z RTX w nazwie, będzie przystosowana do pracy z ray tracingiem, a swoimi możliwościami przyćmi model RTX 2080 Ti i nie będzie miała sobie równych wśród kart gradicznych. Tak przynajmniej twierdzi producent, a specyfikacja tylko to potwierdza. Podobnie jak cena urządzenia, która odrzuci od tego sprzętu wielu użytkowników.

Jeśli ktoś narzekał na to, że dotychczasowe modele RTX były drogie, Titan RTX może przyprawić ich o mikrozawał. Karta ma kosztować co najmniej 2500 tysiąca dolarów. Co ciekawe, sprzęt będzie przystosowany do obsługi gogli VR nowej generacji. Kartę wyposażono w zunifikowane złącze VirtualLink, które pozwoli przesłać do gogli wszystkie dane za pośrednictwem jednego kabla.

Ale choć sprzęt wyposażono w rdzenie Turing i doskonale poradzi sobie z nowym Battlefieldem, nie zaprojektowano go z myślą o graczach. To karta, która ma sprawdzić się przede wszystkim w rękach użytkowników pracujących nad rozwojem sztucznej inteligencji czy przetwarzających filmy w wysokich rozdzielczościach. Jeśli zaś chodzi o czystą specyfikację, to Titan RTX pod każdym względem przewyższy model 2080 Ti. Kartę wyposażono aż w 24 GB pamięci, o 13 GB więcej niż oferuje wspomniana wcześniej karta. Zwiększono także wydajność rdzeni odpowiedzialnych za obliczenia związane z ray tracingiem o ok. 10%.  To wszystko przełożyło się na tak drastyczny wzrost ceny urządzenia.

-
-

Nvidia zapowiedziała, że nowa karta trafi do dystrybucji jeszcze w tym roku, choć nie zdradziła dokładnej daty jej premiery.

Źródło: roadtovr.com / Zdjęcie: Nvidia
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]