Przeczytaj w weekend

Najnowsza, najdroższa, najszybsza. Oto nowa karta graficzna od Nvidii

Karty graficzne Nvidia RTX 2080 Ti dopiero wkraczają na rynek, a już na horyzoncie pojawia się ich następca. Nvidia zaprezentowała nową najszybszą kartę w swoim portfolio.

Karty graficzne Nvidia RTX 2080 Ti dopiero wkraczają na rynek, a już na horyzoncie pojawia się ich następca. Nvidia zaprezentowała nową najszybszą kartę w swoim portfolio.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  Nvidia 

Nvidia Titan RTX ma być najdoskonalszym przedstawicielem najnowszej generacji kart graficznych od Nvidii. Jak przystało na sprzęt z RTX w nazwie, będzie przystosowana do pracy z ray tracingiem, a swoimi możliwościami przyćmi model RTX 2080 Ti i nie będzie miała sobie równych wśród kart gradicznych. Tak przynajmniej twierdzi producent, a specyfikacja tylko to potwierdza. Podobnie jak cena urządzenia, która odrzuci od tego sprzętu wielu użytkowników.

Jeśli ktoś narzekał na to, że dotychczasowe modele RTX były drogie, Titan RTX może przyprawić ich o mikrozawał. Karta ma kosztować co najmniej 2500 tysiąca dolarów. Co ciekawe, sprzęt będzie przystosowany do obsługi gogli VR nowej generacji. Kartę wyposażono w zunifikowane złącze VirtualLink, które pozwoli przesłać do gogli wszystkie dane za pośrednictwem jednego kabla.

Ale choć sprzęt wyposażono w rdzenie Turing i doskonale poradzi sobie z Battlefield V, nie zaprojektowano go z myślą o graczach. To karta, która ma sprawdzić się przede wszystkim w rękach użytkowników pracujących nad rozwojem sztucznej inteligencji czy przetwarzających filmy w wysokich rozdzielczościach. Jeśli zaś chodzi o czystą specyfikację, to Titan RTX pod każdym względem przewyższy model 2080 Ti. Kartę wyposażono aż w 24 GB pamięci, o 13 GB więcej niż oferuje wspomniana wcześniej karta. Zwiększono także wydajność rdzeni odpowiedzialnych za obliczenia związane z ray tracingiem o ok. 10%.  To wszystko przełożyło się na tak drastyczny wzrost ceny urządzenia.

Nvidia zapowiedziała, że nowa karta trafi do dystrybucji jeszcze w tym roku, choć nie zdradziła dokładnej daty jej premiery.

Źródło: roadtovr.com / Zdjęcie: Nvidia

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV