Repertuar kin Nowość Program TV

Najnowsza, najdroższa, najszybsza. Oto nowa karta graficzna od Nvidii

Karty graficzne Nvidia RTX 2080 Ti dopiero wkraczają na rynek, a już na horyzoncie pojawia się ich następca. Nvidia zaprezentowała nową najszybszą kartę w swoim portfolio.

Nvidia Titan RTX ma być najdoskonalszym przedstawicielem najnowszej generacji kart graficznych od Nvidii. Jak przystało na sprzęt z RTX w nazwie, będzie przystosowana do pracy z ray tracingiem, a swoimi możliwościami przyćmi model RTX 2080 Ti i nie będzie miała sobie równych wśród kart gradicznych. Tak przynajmniej twierdzi producent, a specyfikacja tylko to potwierdza. Podobnie jak cena urządzenia, która odrzuci od tego sprzętu wielu użytkowników.

Jeśli ktoś narzekał na to, że dotychczasowe modele RTX były drogie, Titan RTX może przyprawić ich o mikrozawał. Karta ma kosztować co najmniej 2500 tysiąca dolarów. Co ciekawe, sprzęt będzie przystosowany do obsługi gogli VR nowej generacji. Kartę wyposażono w zunifikowane złącze VirtualLink, które pozwoli przesłać do gogli wszystkie dane za pośrednictwem jednego kabla.

Ale choć sprzęt wyposażono w rdzenie Turing i doskonale poradzi sobie z nowym Battlefieldem, nie zaprojektowano go z myślą o graczach. To karta, która ma sprawdzić się przede wszystkim w rękach użytkowników pracujących nad rozwojem sztucznej inteligencji czy przetwarzających filmy w wysokich rozdzielczościach. Jeśli zaś chodzi o czystą specyfikację, to Titan RTX pod każdym względem przewyższy model 2080 Ti. Kartę wyposażono aż w 24 GB pamięci, o 13 GB więcej niż oferuje wspomniana wcześniej karta. Zwiększono także wydajność rdzeni odpowiedzialnych za obliczenia związane z ray tracingiem o ok. 10%.  To wszystko przełożyło się na tak drastyczny wzrost ceny urządzenia.

-
-

Nvidia zapowiedziała, że nowa karta trafi do dystrybucji jeszcze w tym roku, choć nie zdradziła dokładnej daty jej premiery.

Źródło: roadtovr.com / Zdjęcie: Nvidia

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

W MCU i DCEU starali się…

W sieci pojawiła się lista aktorów, którzy starali się o zupełnie inne role w MCU,…

Piotr Piskozub
-

Teoria – w Avengers: Endgame Tony…

W sieci pojawiła się nowa teoria na temat Avengers: Endgame, według której Tony Stark w…

Karolina Szendera
spoilery
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

Czas na kolejny artykuł z cyklu, w którym będziemy przybliżać Wam kulisy kultowych filmów. Oto…

Michalina Reda
-

Filmy 2019: premiery kinowe roku –…

Rok 2019 to czas zupełnie nowych premier kinowych. Sprawdźcie, co dobrego wejdzie na ekrany kin…

Adam Siennica
-

Zabójcze maszyny – film jest spektakularną…

Zabójcze maszyny były promowane jako wielki film science fiction. A wychodzi na to, że nikogo…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Titans – czy Batman na pewno…

W sieci znalazły się już zdjęcia i opis finałowego odcinka pierwszego sezonu serialu Titans.

Co o tym sądzisz?