Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Naukowcy pracują nad „skórkami”, które zmienią głosy graczy

Dzięki aplikacji Modulate gracze uzyskają pełną władzę nad swoim głosem. Będą mogli dowolnie go zmieniać, aby zachować anonimowość podczas rozgrywki lub udawać ulubionych bohaterów.

Gry sieciowe pozwalają nam dowolnie kształtować wygląd postaci, aby odgrywany przez nas bohater prezentował się dokładnie tak, jak chcemy. Proces ten przypomina powoływania do życia nowej tożsamości, niezależnej od tej z fizycznego świata. Niestety, gry komputerowe nie są doskonałe. Nie potrafią modulować, ludzkiej mowy.

Dwójka absolwentów MIT postanowiła rozwiązać ten problem i opracowała Modulate. Aplikacja ma być czymś w rodzaju cyfrowej skórki dla naszego głosu. Pozwoli nałożyć specjalne filtry, które wymodelują jego barwę. Oprogramowanie może spełniać zarówno funkcję rozrywkową, jak i użytkową. Z jednej strony zmieni głos dla zabawy, z drugiej zaś ułatwi ukrycie prawdziwej tożsamości: płci, wieku czy przynależności etnicznej.

Wchodzisz do sieci i masz wolność w kreowaniu swojego awatara, wybraniu pseudonimu oraz społeczności, do których przystępujesz. Możesz wykreować sieciową osobowość, oddzielną od tej z rzeczywistej. Modulate da ci pełną dowolność w tworzeniu cyfrowej tożsamości od zera. Nie będziesz musiał zabierać do sieci prawdziwego siebie – powiedział w wywiadzie z dziennikarzami Kotaku założyciel firmy, Mike Pappas.

Funkcja zmiany głosu przez Modulate ma ośmielić nas do głębszego zaangażowania się w budowanie wirtualnych społeczności, ochronić kobiety przed agresją ze strony internautów, czy pomóc zachować anonimowość dzieci w internecie. Ale Pappas widzi w wym oprogramowaniu przede wszystkim narzędzie rozrywkowe, które ułatwi pełne zanurzenie się w świecie gry. Dzięki Modulate będziemy mogli wcielać się w ulubionego bohatera nie tylko w trakcie rozgrywki, ale i poza nią, np. w komunikatorze Discord.

Ekipa stojąca za projektem przetestowała już działanie aplikacji w takich grach jak Dota 2 czy League of Legends i jest gotowa do dalszych eksperymentów. Data oficjalnej premiery Modulate nie jest jeszcze znana, ale twórcy zapowiedzieli, że chcieliby wypuścić aplikację na rynek jeszcze w tym roku.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Pixabay
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – pokochaliście Skrulli z…

W MCU nastał nie tylko czas Kapitan Marvel, ale i Skrulli. Nowo wprowadzona rasa podbiła…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – wyciekły kolejne…

Kolejne materiały promujące film Avengers: Koniec gry trafiły do sieci. Przedstawiają one tytułowych bohaterów i…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – oficjalny opis…

Avengers: Koniec gry to wielka kulminacja, na którą czekają fani MCU. Opis fabuły został opublikowany…

Michalina Reda
-

Star Trek: Discovery – co dalej…

Star Trek: Discovery jest w trakcie emisji 2. sezonu, a przed nami premiera 10. odcinka.…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcia z filmu.…

Premiera nowego filmu Hellboy już za pasem, a w sieci pojawiają się kolejne materiały promocyjne.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.