Naukowcy pracują nad „skórkami”, które zmienią głosy graczy

Dzięki aplikacji Modulate gracze uzyskają pełną władzę nad swoim głosem. Będą mogli dowolnie go zmieniać, aby zachować anonimowość podczas rozgrywki lub udawać ulubionych bohaterów.

Dzięki aplikacji Modulate gracze uzyskają pełną władzę nad swoim głosem. Będą mogli dowolnie go zmieniać, aby zachować anonimowość podczas rozgrywki lub udawać ulubionych bohaterów.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  gry 

Gry sieciowe pozwalają nam dowolnie kształtować wygląd postaci, aby odgrywany przez nas bohater prezentował się dokładnie tak, jak chcemy. Proces ten przypomina powoływania do życia nowej tożsamości, niezależnej od tej z fizycznego świata. Niestety, gry komputerowe nie są doskonałe. Nie potrafią modulować, ludzkiej mowy.

Dwójka absolwentów MIT postanowiła rozwiązać ten problem i opracowała Modulate. Aplikacja ma być czymś w rodzaju cyfrowej skórki dla naszego głosu. Pozwoli nałożyć specjalne filtry, które wymodelują jego barwę. Oprogramowanie może spełniać zarówno funkcję rozrywkową, jak i użytkową. Z jednej strony zmieni głos dla zabawy, z drugiej zaś ułatwi ukrycie prawdziwej tożsamości: płci, wieku czy przynależności etnicznej.

Wchodzisz do sieci i masz wolność w kreowaniu swojego awatara, wybraniu pseudonimu oraz społeczności, do których przystępujesz. Możesz wykreować sieciową osobowość, oddzielną od tej z rzeczywistej. Modulate da ci pełną dowolność w tworzeniu cyfrowej tożsamości od zera. Nie będziesz musiał zabierać do sieci prawdziwego siebie - powiedział w wywiadzie z dziennikarzami Kotaku założyciel firmy, Mike Pappas.

Funkcja zmiany głosu przez Modulate ma ośmielić nas do głębszego zaangażowania się w budowanie wirtualnych społeczności, ochronić kobiety przed agresją ze strony internautów, czy pomóc zachować anonimowość dzieci w internecie. Ale Pappas widzi w wym oprogramowaniu przede wszystkim narzędzie rozrywkowe, które ułatwi pełne zanurzenie się w świecie gry. Dzięki Modulate będziemy mogli wcielać się w ulubionego bohatera nie tylko w trakcie rozgrywki, ale i poza nią, np. w komunikatorze Discord.

Ekipa stojąca za projektem przetestowała już działanie aplikacji w takich grach jak Dota 2 czy League of Legends i jest gotowa do dalszych eksperymentów. Data oficjalnej premiery Modulate nie jest jeszcze znana, ale twórcy zapowiedzieli, że chcieliby wypuścić aplikację na rynek jeszcze w tym roku.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Pixabay

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV