Need for Speed: Heat - czy to dobra gra? Są pierwsze recenzje

Need for Speed: Heat to kolejna odsłona wyścigów od Electronic Arts. Czy jest to godny powrót serii?

Need for Speed: Heat to kolejna odsłona wyścigów od Electronic Arts. Czy jest to godny powrót serii?

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Dziś premiera Need for Speed: Heat, najnowszej odsłony popularnej serii wyścigów od Electronic Arts. Produkcja oferuje otwarty świat, który możemy przemierzać zarówno w dzień, jak i w nocy, a pora dnia ma istotny wpływ na rozgrywkę. W sieci są już dostępne pierwsze recenzje tego tytułu i wynika z nich, że jest to tytuł wart uwagi, chociaż nie pozbawiony pewnych wad.

Wielu recenzentów chwali duży, otwarty świat i zróżnicowane aktywności, a także atrakcyjną oprawę audiowizualną. Nie brak jednak też głosów krytyki - niektórym nie do końca przypadł do gustu model jazdy, a także... fabuła. Pojawiają się też głosy, ze produkcja mocno czerpie inspiracje z konkurencji w postaci The Crew i Forzy Horizon i tym samym zatraciła gdzieś swój charakter. Aktualnie gra ma średnią 73/100 w serwisie Opencritic. 

Need for Speed: Heat dostępne jest na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Abonenci usługi EA Access (jej koszt to 14,99 zł miesięcznie) mogą zapoznać się z obszernym wycinkiem gry korzystając z 10-godzinnej wersji testowej.

Źródło: opencritic.com / fot. EA

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV