Disney najsilniejszym konkurentem Netflixa? Specjalista ocenia sytuację

Disney uruchamia nową platformę streamingową, która stanie się konkurencją dla Netflixa. Czy streamingowy gigant może czuć się zagrożony? Specjalista ocenia.

Disney uruchamia nową platformę streamingową, która stanie się konkurencją dla Netflixa. Czy streamingowy gigant może czuć się zagrożony? Specjalista ocenia.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  Disney 

Netflix to niekwestionowany gigant streamingowy, który obecnie dominuje na rynku i cieszy się wielką popularnością na całym świecie. Platforma rozwija się bardzo dynamicznie, rokrocznie proponując coraz więcej licencjonowanych jak i nowych treści w ofercie. I choć to właśnie ten serwis zapoczątkował nowy trend przesyłania strumieniowego w dziedzinie kina i telewizji, obecnie platform VOD powstaje coraz więcej i więcej. Czy w tej sytuacji Netflix może być zagrożony przez konkurencję?

Aktualną tendencję na rynku skomentował biznesmen i potentat medialny, Barry Diller. Jego zdaniem, Netflix już wygrał walkę z każdą konkurencją na płaszczyźnie przesyłania strumieniowego i liczby subskrybentów, a ci, którzy próbują go dogonić, to naiwni głupcy. I choć obecnie na rynku swoje platformy promują także Amazon, Apple czy Hulu, Diller zauważa tylko jednego głównego konkurenta, który może - ale nie musi - zbliżyć się do poziomu popularności Netflixa. Mowa o Disneyu, który jeszcze w tym roku uruchomi platformę Disney+. Zdaniem Dillera, najmocniejszą stroną Domu Myszki Miki jest to, że będzie posiadać w ofercie te najbardziej rozpoznawalne treści. Czy jednak kiedykolwiek uda im się ostatecznie prześcignąć streamingowego giganta i objąć prowadzenie? Jak mówi, to wątpliwe - w tej chwili pozycja Netflixa na rynku jest zbyt silna, by cokolwiek mogło mu realnie zagrozić.

Netflix w najbliższym czasie utraci kilka silnych tytułów ze swojej oferty - w tym serial Przyjaciele, który przechodzi do HBO Max. Jednak zdaniem Dillera, nawet to nie będzie w stanie zachwiać jego dominującą pozycją na rynku.

Disney+ ma wystartować pod koniec bieżącego roku.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: see.news

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV