Netflix stworzył świąteczne uniwersum swoich filmów. Oto dowód

Jesteście gotowi na świąteczne uniwersum od platformy Netflix? Wygląda na to, że bożonarodzeniowe filmy serwisu są ze sobą połączone.

Jesteście gotowi na świąteczne uniwersum od platformy Netflix? Wygląda na to, że bożonarodzeniowe filmy serwisu są ze sobą połączone.

Klientów platformy Netflix chyba nie trzeba specjalnie przekonywać, że serwis od lat w okresie bożonarodzeniowym wychodzi naprzeciw oczekiwaniom widzów i raczy ich produkcjami odwołującymi się do świątecznej tonacji. Najczęściej są to komedie romantyczne i filmy rodzinne, których przystępne fabuły skupiają się na pozornie zwyczajnym życiu bohaterów - tego typu podejście ma przede wszystkim wybudzić lepszy nastrój odbiorcy. Ostatnim przykładem na tym polu jest Świąteczny rycerz, opowiadający o średniowiecznym rycerzu, który trafia do czasów współczesnych i zakochuje się w urodziwej nauczycielce Brooke (Vanessa Hudgens). 

Podobną stylistykę wykorzystuje trylogia, w skład której wchodzą Świąteczny książę (2017), Świąteczny książę: Królewskie wesele (2018) i Świąteczny książę: Królewskie dziecko (zadebiutuje na platformie 5 grudnia). Dodajmy jeszcze do tego udostępnioną klientom w zeszłym roku Zamianę z księżniczką, która niebawem doczeka się kontynuacji.

Jak się teraz okazuje, przynajmniej dwie z tych produkcji są ze sobą połączone w ramach czegoś, co amerykańskie portale popkulturowe ochrzciły już mianem świątecznego uniwersum Netfliksa. Dowodzi tego jedna ze scen Świątecznego rycerza, w której Brooke, członkowie jej rodziny i tytułowy bohater przystrajają choinkę. Siostra nauczycielki pokazuje wówczas swojej córce dekorację, którą jej zmarli rodzice przywieźli z wycieczki do Aldovii. Sęk w tym, że Aldovia to fikcyjne państwo, w którym osadzona jest akcja trylogii Świąteczny książę

Pośrednio istnienie uniwersum potwierdza Hudgens, która w wywiadzie dla The Wrap stwierdziła:

To swego rodzaju zabawa, gdy możesz stworzyć uniwersum, w którym wszystko jest połączone. To po prostu małe szczegóły dla widzów, którymi się oni zainteresują, jeśli lubią takie podejście.

Warto zauważyć, że Hudgens grała także w Zamianie z księżniczką - choć wcielała się w rolę innej postaci niż w Świątecznym rycerzu, przypomnijmy, że fabuła opowiadała o dwóch wyglądających jak bliźniaczki kobietach, które zamieniły się życiami. W kontynuacji ma pojawić się trzecia łudząco podobna osoba; Screen Rant spekuluje, że będzie nią Brooke, którą Hudgens sportretowała w Świątecznym rycerzu

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV