Przeczytaj w weekend

Netflix tworzy więcej treści niż cała telewizja w USA 14 lat temu

Netflix idzie na ilość. Wyłącznie w 2019 roku streamingowy gigant stworzył więcej filmów i seriali niż cała amerykańska branża telewizyjna 14 lat temu.

Netflix idzie na ilość. Wyłącznie w 2019 roku streamingowy gigant stworzył więcej filmów i seriali niż cała amerykańska branża telewizyjna 14 lat temu.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  netflix 

Netflix to platforma streamingowa, która z roku na rok zyskuje na popularności, szturmem podbijając rynek rozrywkowy. To właśnie ten gigant upowszechnił ideę przesyłania strumieniowego i sprawił, że w ślad za nim, na świecie jak grzyby po deszczu wyrasta coraz to nowsza konkurencja. Na razie pozycja Netflixa nie wydaje się być jednak zachwiana - rokrocznie obserwuje się, że platformę subskrybuje coraz więcej osób, a ponadto samo studio tworzy jeszcze więcej filmów i seriali oryginalnych.

Zgodnie z nowymi informacjami, w 2019 roku Netflix wyprodukował 371 nowych filmów i seriali - oznacza to ponad jeden produkowany tytuł dziennie, przez dwanaście minionych miesięcy. Jest to nie tylko wyraźny wzrost w porównaniu do statystyk z ubiegłego roku (w 2018 roku Netflix wyprodukował łącznie 250 filmów i seriali oryginalnych), ale także przebicie wyników całej branży telewizyjnej w USA sprzed 14 lat - w 2005 roku amerykański przemysł telewizyjny (niezależnie od sieci czy dostawcy) wyprodukował łącznie 292 programy.

Z takim tempem produkcji, Netflix przekroczy kolejną granicę 436 filmów i seriali w ciągu najbliższego roku lub dwóch, pobijając tym samym wynik telewizji USA z 2006 roku.

Źródło: variety.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV