Przeczytaj w weekend

Netflix zaliczył sporą awarię w USA oraz Europie

Serwery Netflixa padły pod naporem użytkowników. Awaria z 25 marca uniemożliwiła korzystanie z platformy przez kilkadziesiąt minut.

Serwery Netflixa padły pod naporem użytkowników. Awaria z 25 marca uniemożliwiła korzystanie z platformy przez kilkadziesiąt minut.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  netflix 

W dobie szerzącej się epidemii koronawirusa usługi VoD przyciągają przed ekrany miliony użytkowników spragnionych rozrywki. Wszystkie topowe platformy zanotowały wzrost oglądalności, w obliczu zwiększonego obciążenia infrastruktury sieciowej prędzej czy później musiało dojść do awarii jednej z nich. Padło na Netflixa, największego gracza w branży subskrypcyjnych platform wideo.

25 marca serwery firmy odmówiły działania u części użytkowników. Klienci informowali o problemach z odtwarzaniem filmów oraz samym logowaniem się do platformy. Na szczęście firma szybko uporała się z problemem i wydała krótkie oświadczenie dla prasy:

Niektórzy nasi członkowie z USA oraz Europy nie mogli korzystać z Netflixa za pośrednictwem strony internetowej przez około godzinę. Problem został już rozwiązany, przepraszamy za niedogodności.

Jak donoszą dziennikarze serwisu Deadline, usterka nie miała charakteru globalnego i dotknęła tylko część klientów platformy. Przytaczają przykład miasta Los Angeles, gdzie użytkownicy z niektórych ulic byli całkowicie odcięci od usługi, a w innych lokalizacjach nie zaobserwowano żadnych problemów ze świadczeniem usług przez Netflixa.

Powinniśmy przygotować się na to, że w najbliższych tygodniach do takich awarii może dochodzić częściej niż przed epidemią i dotkną znacznie więcej platform VoD. Większość dużych korporacji z branży technologii rozrywkowych zapowiedziało wdrożenie mechanizmów bezpieczeństwa zmniejszających przeciążenie infrastruktury sieciowej, aby zapobiegać usterkom tego typu. Jakość strumieniowanych treści obniży m.in. Amazon, Disney, Netflix czy Disney, a Sony i Microsoft spowolnią pobieranie gier w godzinach największego ruchu internetowego. Działania te mają sprawić, że do takich awarii jak ta, która dotknęła 25 marca Netflixa, będzie dochodzić możliwie jak najrzadziej.

Źródło: Deadline

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

ur. 1965, kończy 55 lat

Hugo Weaving

Hugo Weaving

ur. 1960, kończy 60 lat

Natasha Lyonne

Natasha Lyonne

ur. 1979, kończy 41 lat

Sarah Gadon

Sarah Gadon

ur. 1987, kończy 33 lat

Amanda Righetti

Amanda Righetti

ur. 1983, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV