Przeczytaj w weekend

W dobie pandemii drastycznie wzrasta liczba subskrybentów usług VoD

Serwisy Disney+ oraz HBO Now cieszą się zauważalnie większą popularnością w czasach epidemii. Liczba subskrypcji oraz oglądalność rosną lawinowo.

Serwisy Disney+ oraz HBO Now cieszą się zauważalnie większą popularnością w czasach epidemii. Liczba subskrypcji oraz oglądalność rosną lawinowo.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  disney+ 

Koronawirus uziemił miliony osób w domach, co przyczyniło się do skokowego wzrostu zainteresowania ofertą platform VoD. Świadczy o tym m.in. najnowszy raport opublikowany przez redakcję Forbes, z którego można wyczytać, że na przestrzeni tygodnia liczba nowych subskrybentów Disney+ uległa potrojeniu. W badaniu wzięto pod uwagę liczbę nowych klientów pozyskanych w dniach 7-9 oraz 14-16 marca. Jednym z powodów tak dużego zainteresowania platformą mogło być udostępnienie 15 marca animacji Kraina lodu 2.

Równie duże wzrosty zaobserwowali włodarze WarnerMedia - w ostatnim czasie wszystkie usługi HBO zyskały na popularności. 14 marca zanotowano najwyższe zainteresowanie HBO Now od lata 2019 roku, a liczba godzin spędzanych przez użytkowników w tej usłudze wzrosła aż o 40% w porównaniu do średniej z czterech ostatnich tygodni. Ponadto oglądalność pełnego portfolio usług filmowych WarnerMedia, zarówno tych linearnych, jak i nielinearnych, wzrosła o 20%.

Serwis Deadline przekazał także szereg szczegółowych danych dotyczących oglądalności poszczególnych tytułów HBO. Na przestrzeni miesiąca liczba osób sięgających po Westworld oraz Euforia podwoiła się, a zainteresowanie seriale Wielkie kłamstewka, Czarnobyl, Gra o tron oraz Mroczne materie skoczyło o ponad 50%. Platforma zanotowała także 65-procentowy wzrost w grupie binge-watcherów, czyli użytkowników, którzy każdego dnia oglądają co najmniej 3 odcinki seriali od HBO. Z kolei dokument Ebola: The Doctor’s Story okazał się najchętniej oglądaną produkcją. Przez ostatni tydzień sięgnęło po nią siedmiokrotnie więcej widzów niż w ciągu kilku ostatnich tygodni.

Ale nie wszystkie platformy mogą liczyć na tak spektakularne skoki zainteresowania ze strony klientów. Jak zauważyli redaktorzy Screen Rant, serwis Apple w dobie epidemii poradził sobie najgorzej spośród dużych graczy na rynku VoD, notując wzrost oglądalności rzędu 10%. Emocje studzą także analitycy z firmy Antenna, zauważając, że spora część spośród nowych użytkowników mogła skorzystać z darmowego okresu próbnego. Dlatego realny wzrost zainteresowania platformami VoD będziemy mogli w pełni ocenić dopiero za kilka tygodni.

Źródło: Screen Rant, Deadline

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

ur. 1965, kończy 55 lat

Hugo Weaving

Hugo Weaving

ur. 1960, kończy 60 lat

Natasha Lyonne

Natasha Lyonne

ur. 1979, kończy 41 lat

Sarah Gadon

Sarah Gadon

ur. 1987, kończy 33 lat

Amanda Righetti

Amanda Righetti

ur. 1983, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV