Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Nie tylko przemoc. Zobaczcie odpowiedź na film Białego Domu o szkodliwości gier

Amerykańska organizacja Games for Change postanowiła pokazać, że gry wideo to niekoniecznie tylko krew i przemoc.

8 marca w Białym Domu odbyło się spotkanie Donalda Trumpa z przedstawicielami branży gier, w trakcie którego poruszono temat przemocy w grach wideo i wpływu takich scen na umysły młodych odbiorców. Zaprezentowano wtedy krótki montaż krwawych scen, gdzie pojawiły się m.in. fragmenty serii Call of Duty, Sniper Elite czy Dead by Daylight.

-
-

Teraz do sieci trafiło wideo, stanowiące odpowiedź na film Białego Domu. Organizacja Games for Change przygotowała trwający 88 sekund materiał, który przedstawia gry z zupełnie innej perspektywy. Mamy tu więc piękne krajobrazy z Horizon: Zero Dawn czy The Legend of Zelda: Breath of the Wild, a także wzruszające fragmenty gier, takich jak Life is Strange, Ori and the Blind Forest czy Brothers: A Tale of Two Sons.

Po zobaczeniu, że Biały Dom stworzył wideo przedstawiające gry jako ultra-brutalne, poczuliśmy się zobowiązani do podzielenia się innym spojrzeniem. Gry wideo, ich innowacyjni twórcy i społeczność graczy to coś znacznie więcej niż to, co przedstawił film Białego Domu. Chcieliśmy stworzyć naszą własną wersję materiału o tej samej długości by przeciwstawić się mylnemu obwinianiu gier wideo przez Biały Dom. Twórcy gier wideo i gracze, którzy tworzą i cieszą się grami – to dla was! – czytamy w oficjalnym opisie filmu.

Źródło: youtube.com / fot. 505 Games

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Miłość, śmierć i roboty – najlepsze…

Na platformie Netflix pojawił się rewelacyjny serial Miłość, śmierć i roboty. To dobry moment na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – co się…

Benedict Wong pojawił się na chwilę w filmie Avengers: Wojna bez granic. Podczas AMA na…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – poster zdradza…

Avengers: Koniec gry startuje z poważną promocją filmu. Do sieci trafił nowy plakat oraz kolejny…

Michalina Reda
-

Gra o tron – kto zginie…

Gra o tron powróci już w przyszłym miesiącu, a w sieci pojawiły się przewidywania mówiące…

Michał Kujawiński
-

Kanał YouTube z Blok Ekipą został…

Kanał SPInkafilmstudio został zamknięty w serwisie YouTube. Czy powodem było udostępnienie serialu Egzorcysta?

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów niczym Obcy…

Wygasło embargo na relacje z planu filmu Godzilla 2: Król potworów. Z różnych wywiadów poznajemy…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.