Nienawistna ósemka: dlaczego Panavision 70 jest kluczowe dla filmu?
Premiera najnowszego filmu Quentina Tarantino pt. Nienawistna ósemka coraz bliżej. Zobacz materiał, w którym twórcy oraz aktorzy opowiadają o tym, dlaczego tak ważne dla filmu jest kręcenie kamerami Ultra Panavision 70 oraz jak zapowiadają specjalne pokazy przedpremierowe.
Premiera najnowszego filmu Quentina Tarantino pt. Nienawistna ósemka coraz bliżej. Zobacz materiał, w którym twórcy oraz aktorzy opowiadają o tym, dlaczego tak ważne dla filmu jest kręcenie kamerami Ultra Panavision 70 oraz jak zapowiadają specjalne pokazy przedpremierowe.
The Hateful Eight, najnowszy film Quentina Tarantino będzie mieć swoją premierę 8 stycznia w Stanach Zjednoczonych, do Polski zaś trafi tydzień później. Poza materiałami promocyjnymi oraz faktem, że wokół kultowego reżysera zbierają się równie kultowi aktorzy elektryzuje również fakt, że film kręcony będzie w standardzie Ultra Panavision 70, który daje dwukrotnie szerszy obraz niż zwykła filmowa projekcja. Dzięki zastosowaniu tej technologii i wyświetlaniu jej w dostosowanych do tego kinach, Nienawistna ósemka będzie przeżyciem bezprecedensowym. Bowiem ostatni raz film w tej formie wyświetlano ponad 50 lat temu. Takie filmy jak Ben-Hur czy Mutiny on the Bounty realizowane były właśnie w tej technologii. Zobacz filmik, w którym twórcy opowiadają o magii Ultra Panavision 70 z zabawną narracją Samuela L. Jacksona.
Jak można się dowiedzieć z filmiku, twórcy planują także tzw. road shows, czyli serię pokazów przedpremierowych, podczas których będzie można zobaczyć film Tarantino w najszerszym formacie. Pokazy te zazwyczaj są realizowane z ogromną pompą, w połowie filmu następuje przerwa, w pokazach biorą udział twórcy a bilety są znacznie, znacznie droższe. Road shows, podobnie jak standard Ultra Panavision 70 są reliktami przeszłości, a historia ich sięga lat 50. i 60. - złotych czasów Stanów Zjednoczonych. Wraz z premierą filmu Nienawistna ósemka, Tarantino pragnie przywrócić tę zapomnianą magię kina.
Nienawistna ósemka rozgrywa się 6 albo 8, albo 12 lat po zakończeniu wojny secesyjnej i rozpoczyna się w momencie, gdy powóz jedzie przez spowite zimą Wyoming. Wśród pasażerów jest łowca nagród John Ruth oraz jego zbieg, Daisy. Razem jadą w kierunku Red Rock, gdzie Ruth znany jest jako Hangman i postawi Daisy przed obliczem sprawiedliwości. Podczas podróży natrafiają na dwóch nieznajomych – majora Warrena, czarnoskórego byłego żołnierza Unii, który teraz jest słynnym łowcą nagród, i Chrisa Mannixa, renegata z Południa, który twierdzi, że jest szeryfem z miasta. Po tym, jak zgubili drogę przez zamieć śnieżną, Ruth, Daisy, Warren i Mannix szukają schronienia w przystani dla powozów u Minnie nieopodal gór. Kiedy tam docierają, nie wita ich właścicielka, ale cztery nieznajome twarze. Są to: Bob (który zajmuje się miejscem podczas nieobecności Minnie), Oswaldo Mobray (kat z Red Rock), Joe Gage i generał konfederatów Sanford Smithers. Kiedy zamieć śnieżna okrywa to miejsce, ośmiu podróżników zdaje sobie sprawę, że jednak nie dotrą do Red Rock.
Ograniczona liczba seansów filmu rozpocznie się 25 grudnia 2015 roku, w sam raz, by zdążyć wziąć udział w oscarowym wyścigu. Reszta zobaczy film w styczniu 2016 roku.
Źródło: comingsoon.net/ zdjęcie główne: materiały prasowe
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1996, kończy 28 lat
ur. 1983, kończy 41 lat
ur. 1948, kończy 76 lat
ur. 1937, kończy 87 lat
ur. 1982, kończy 42 lat