Nieśmiertelny – reboot może być serialem. Współtwórca Johna Wicka komentuje

Chad Stahelski, współtwórca serii John Wick w nowym wywiadzie zdradził postęp prac nad rebootem serii Nieśmiertelny, który ma wyreżyserować. Wygląda na to, że jest szansa na serial.

Chad Stahelski, współtwórca serii John Wick w nowym wywiadzie zdradził postęp prac nad rebootem serii Nieśmiertelny, który ma wyreżyserować. Wygląda na to, że jest szansa na serial.

Highlander ma dostać reboot. Wiemy od jakiegoś czasu, że ma zająć się nim Chad Stahelski, czyli współtwórca postaci Johna Wicka i reżyser nadchodzącego filmu John Wick 3: Parabellum.

W nowym wywiadzie wyjaśnia, że nadal nad tym pracują. Starają się wymyślić najlepszy sposób na to, jak podejść do reboota tej serii, bo nie chcą tego spaprać. Tłumaczy, że nie chcą wszystkiego wepchnąć w film trwający niecałe dwie godziny. Chcą, aby ten projekt miał czas na rozwój, na wprowadzenie widza do mitologii tego świata, postaci i zbudowaniu fabuły tak, by jednak była opcja na ewentualny sequel, bo przyznaje, że w temacie "może być tylko jeden" łatwo dojść do tego, że zabiją wszystkich w pierwszej części.

Dlatego przyznaje, że bardziej myślą o serialu. Wie, że Highlander miał serial w latach 90. i jego zdaniem nie przetrwał on próby czasu, ale czuje w tym potencjał.

- Nie chcemy zrobić tylko walki jeden na jednego w Nowym Jorku, która zakończy się obcięciem głowy i na tym koniec. Chcemy, by powstał z tego bardziej serial - w dłuższej lub krótszej formie - która poruszy mitologię świata w najlepszy sposób. Darzę ten projekt wielką, olbrzymią miłością i szacunkiem, więc dlatego staramy się znaleźć najlepszych sposób, by dać fanom to, czego oczekują - tłumaczy.

Stahelski podkreśla, że chcą opowiedzieć kompletną historię o nieśmiertelnych. Zależy mu też na tym, by sceny walk były na najwyższym poziomie, a jeśli ktoś oglądał serię John Wick, wie, do czego zdolny jest reżyser i jego ekipa kaskaderów z 87 Eleven. Do tego chwali zmiany w telewizji, która pod kątem realizacji scen akcji przebija kino (podaje przykład Gry o tron). Do tego jego zdaniem Netflix i inni dają więcej swobody, a reżyser nie jest tłamszony przez oczekiwania związane z otwarciem w box office. Dlatego zależy mu na tym, by sprawdzić różne opcje dla Nieśmiertelnego i niekoniecznie musi być to kino.

Na razie projekt nie ma daty premiery.

Źródło: collider.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV